SZKOŁA W GOLĘCZEWIE

ROK SZKOLNY 2021/2022

KLASA I F

EKOJedynki 

wychowawca: mgr  Dorota Polichnowska

Jesteśmy grupą dzieci wrażliwych na piękno przyrody. Obserwujemy, doświadczamy podziwiamy i dostrzegamy zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie. Uczymy się mądrego korzystania z zasobów środowiska – nie marnujemy wody, wyłączamy światło, gdy z niego nie korzystamy, segregujemy śmieci. Promujemy również zdrowy styl życia – jemy zdrowe śniadania, uczymy się odróżniać produkty, które pozytywnie lub negatywnie wpływają na nasz organizm. Poznajemy obszary, zwierzęta i rośliny chronione, zwłaszcza te, które są w naszym regionie.

EKOJedynki to: Ala, Amelka, Blanka, Basia, Hania, Klara, Róża, Tosia, Weronika, Artur, Franek, Michał, MichałJ., Maks, Kacper, Karol, Radek, Sebastian, Szymon, Wiktor

————————–

KLASA II F

MĄDRE SOWY

wychowawca: mgr Jolanta Wenc

Naklejka z sową na pasowanie na ucznia, pasowanie na przedszkolaka

Dzwonek znowu woła nas,

Mądre Sowy z drugich klas,

nawołuje mnie i Was,

na naukę nadszedł czas!

A kto szkołę naszą zna,

ten przybiega tu raz dwa,

bo już wiemy Ty i ja –

każdy z nas tu miejsce ma!

Mamy dużo obowiązków,

Mamy zadań cały lik.

Ale co tam, nic nie szkodzi.

W takiej klasie miło być.

Nasza klasa bardzo zgrana,

Jest gotowa już od rana.

Bardzo często hałasuje,

Nigdy nie próżnuje.

Czy już wiecie, która to?

Druga klasa – otóż to!

 

Dawid, Liliana, Kamil, Mahdi, Julia, Oliwia, Maja, Michał, Katia, Emilia, Nadia, Barbara, Lena, Bartosz, Antoni, Emilia, Tymoteusz, Michał, Tymoteusz, Julian, Maciej, Zuzanna oraz Łucja

 

 KLASA III F

wychowawca: mgr Romana Kierstan

 ————————–

KOLIBERKI to MY

Jestem Staś mam 9 lat. Interesuje się piłką nożną i tenisem oglądam mecze, chodzę na spotkania ulubionej drużyny czyli Lecha Poznań. Trzy razy w tygodniu chodzę na treningi. Moje hobby to granie w piłkę nożną, tenisa i gry wideo. Wolny czas spędzam z kolegami na dworze grając w piłkę nożną, bawiąc się w berka, w chowanego, jeżdżąc na rowerach.   
Mam na imię Ida, chodzę do klasy III f i mam 9 lat. Moim hobby jest: śpiewanie, malowanie, jeżdżenie na rolkach i szycie. Interesuję się zwierzętami i ich zwyczajami. Wolny czas lubię spędzać na zabawie z siostrą i kotami na dworze oraz chodzeniu z rodzicami na wieczorne spacery.
Mam na imię Staś. Jestem uczniem klasy 3f. Bardzo lubię rysować i tworzyć komiksy. W wolnych chwilach projektuję i układam modele z klocków lego, a potem wykorzystuję je do filmów, które nagrywam. Oprócz układania klocków sklejam modele samolotów i czołgów.
Lubię jeździć na rowerze, chodzić po górach, pływać i grać w koszykówkę tradycyjną i jako grę na komputerze. Wolne chwile spędzam na czytaniu książek i komiksów oraz słuchaniu muzyki. Dużo wolnego czasu spędzam spacerując po lesie.
Jestem Kacper i mam 9 Lat. Lubię grać w piłkę nożną, spotykać się z kolegami. Jeździć na rowerze, hulajnodze. Lubię chodzić do szkoły. Wolny czas lubię spędzać z rodzicami, moim bratem, zawsze wspólnie się bawimy, wyjeżdżamy.
Dzień dobry! Jestem Zosia, w maju skończyłam 9 lat. Mam dwoje rodzeństwa z którymi lubię spędzać wolne chwile. Lubię bawić się też z moimi ulubionymi psami: Hektorem i Piorunem. W wakacje rozpoczęłam naukę jazdy konnej. W wolnym czasie pływam w jeziorze i jeżdżę rowerem. Moją pasją jest również wspinaczka, w przyszłości planuję zdobyć Mount Everest :). Bardzo lubię zwierzęta i już niedługo zostanę wolontariuszką w schronisku Azorek:)
Mam na imię Max. Mam 9 lat. Interesuję się samochodami. Lubię oglądać wyścigi i bawić się autami Hot Wheels. Bardzo lubię kotki i owczarki niemieckie. Uwielbiam budować i bawić się Lego City oraz grać z tatą w piłkę nożną. Wykonuję prezentację na Jamboard. Często spędzam czas i bawię się z przyjacielem Stasiem.
Chodzę do trzeciej klasy i mam na imię Kornelia. Szczególnie interesują mnie zwierzaki i małe robaczki (ale nie pająki).  W czasie wolnym spędzam czas z moim chomikiem Covidkiem. Moim hobby i sportem, który uprawiam jest żeglarstwo.
Jestem Asia Gabrielska i mam 9 lat. Mam siostrę Zosię i brata Wojtka. Zosia ma 9 lat i jesteśmy bliźniaczkami, choć nie jesteśmy podobne. Wojtek ma 11 lat i jest naszym starszym bratem. Bardzo lubię truskawki i arbuzy. Moją najlepszą przyjaciółką jest Pola, która chodzi ze mną do jednej klasy. Lubimy się razem bawić. W wolnym czasie, tańczę w zespole pieśni i tańca „Chludowianie”. Moim ulubionym zwierzęciem jest kot, mam 2 koty w domu. Umiem i bardzo lubię jeździć na rolkach.
Mam na imię Zosia i mam 9 lat. Chodzę do 3 klasy. Mieszkam w Golęczewie od 5 lat. Mam siostrę bliźniaczkę Asię i starszego brata Wojtka. Moim ulubionym zwierzęciem jest pies, ale lubię też bardzo koty. Moje hobby to gotowanie i malowanie. Ulubionym sportem jest pływanie, chociaż lubię też jazdę na rowerze i rolkach.
Mam na imię Madzia i mam 9 lat. Mieszkam i chodzę do szkoły w Golęczewie. Lubię się uczyć i poznawać nowe miejsca. Najbardziej kocham zwierzęta i przyrodę. Moim najlepszym przyjacielem jest mój pies Lucky. Jest on bardzo wierny towarzyski.
Mam na imię Jan i mam brązowe oczy. Lubię historię ale interesuje się również techniką. Lubię się uczyć i chodzić do szkoły. Czasem chodzę z kuzynem na boisko w Golęczewie i gram z nim w piłkę nożną. Jeżdżę czasami z mamą i tatą do Rokietnicy na lody.
Jestem Jonasz. Mam 9 lat. Chodzę do klasy 3f w Golęczewie. Moje hobby to czytanie książek fantasy i granie w Minecraft i Terraria. Chodzę też na zajęcia z gier planszowych. Lubię grać w piłkę nożną. W te wakacje byłem na obozie sportowym w hotelu Albatros. Mieliśmy tam dużo treningów. Moim ulubionym kolorem jest zielony. Mam trzech braci i jedną siostrę. Mieszkam w Rokietnicy. Codziennie dojeżdżam do szkoły. Obok niej jest przedszkole w którym bawi się moja siostra. Bracia uczą się w Chludowie.
Mam na imię Stefan. Lubię grać w piłkę nożną. Jestem dobrym bramkarzem. Moją pasją jest muzyka. Gram na pianinie.
Dzień dobry! Jestem Helena. Mam 9 lat. Bardzo lubię malować, rysować i szkicować. Mam starszego brata Franka i młodszą siostrę Mariannę i pieska Czabiego. Moje ulubione kolory to czarny, błękitny i biały. Moja ulubiona potrawa to naleśniki z serem.
Mam na imię Julia. Mam 9 lat. Moje hobby to wykonywanie prac plastycznych. Od małego dziecka lepię różne ludki z plasteliny i rysuję. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze i czytać książki. Moje ulubione to te o Neli małej reporterce. Interesuję się końmi i wszystkim co z nimi związane. Od października zamierzam uczyć się jazdy konno.
Jestem Michał. Mam 9 lat. Moim hobby jest zbieranie lego a dokładnie modeli samochodów. Interesuję się samochodami sportowymi. Moim ulubionym samochodem jest Mercedes Benz 6×6. Lubię spędzać wolny czas na wycieczkach. Zwiedzanie miast i muzeów interaktywnych sprawia mi dużo radości.
Mam na imię Pola Racewicz. Lubię bawić się z moim psem Bernim. Moją pasją są wspólne podróże z rodzicami i bratem. Gdy jestem sama w pokoju lubi się bawić moimi zabawkami. Moim największym hobby jest śpiew i taniec.
Jestem Mateusz. Mam 9 lat. Interesuje się kosmosem i dinozaurami. Moim hobby jest piłka nożna. Wolny czas lubię spędzać w swoim pokoju.
Mam 9 lat chodzę do trzeciej klasy. Mam na imię Adam. Lubię grać w piłkę nożną i chodzić na spacery z moimi psami. Moim hobby są gry komputerowe.
Cześć mam na imię Hania. Mam 9 lat i chodzę do klasy 3f. Moja pasja to jazda na rolkach i malarstwo. W wakacje najbardziej lubię bawić się z rodziną. Bardzo lubię zwierzęta, moja babcia ma psa Aresa z którym się często bawię. Uwielbiam matematykę i polski. Lubię bawić się na świetlicy.

Koliberki – Stanisław, Ida, Stanisław, Kacper, Zofia, Max, Kornelia, Joanna, Zofia, Magdalena, Jan, Jonasz, Stefan, Helena, Julia, Michał, Emilia, Andrzej, Amelia, Pola, Mateusz, Adam, Hanna