SZKOŁA W GOLĘCZEWIE

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

KLASA I F

ZWIADOWCY

wychowawca: mgr Ewelina Kluzowicz

Podobny obraz

Zwiadowcę szkoli zawsze inny zwiadowca.
Ten, który się szkoli, posiada brązowy liść dębu, pełnoprawny srebrny liść, a emerytowany złoty liść.

Zwiadowcami są żołnierze i harcerze, którzy wykonują czynności związane z rozpoznawaniem i muszą przetrwać w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. To stanowisko wymaga specyficznego szkolenia i odpowiednich warunków psychofizycznych.
Byli oni nazywani oczami i uszami króla. Zwiadowcy słyną z umiejętności rozpoznawania emocji, nauki współpracy, odpowiedzialności, samodzielności, poznawania wiedzy i jej posługiwaniem, czyli w skrócie byli od zadań specjalnych.

Zwiadowcami są: Stanisław B., Ida, Stanisław Bł., Kacper, Zofia Cz., Max, Kornelia, Joanna, Zofia G., Magdalena, Jan, Jonasz, Stefan, Helena, Julia, Michał, Emilia, Andrzej, Amelia, Pola, Adam, Hania

 ————————–

KLASA II F

ODKRYWCY

wychowawca: mgr Dorota Polichnowska

 

Jesteśmy grupą dzieci zaciekawioną światem przyrody. Chcemy się dowiedzieć, jak powstają chmury i dlaczego na niebie można zobaczyć zobaczyć lwa, koziorożca czy wielką niedźwiedzicę. Chcemy rozwijać umiejętności opisu zjawisk i zmian zachodzących w przyrodzie, spróbujemy odkryć tajemnice bursztynu oraz eksperymentować ze śniegiem i lodem.

Nie zapomnimy jednak o tym, czego nauczyliśmy się w pierwszej klasie, dlatego nadal będziemy dbać o zasady zdrowego odżywiania oraz pamiętać o segregowaniu śmieci. Nie zabraknie też zajęć o zwierzętach domowych, hodowlanych i leśnych oraz roślinach doniczkowych i ogrodowych, które będziemy samodzielnie sadzić i o nie dbać.

Tegoroczni ODKRYWCY: Krzysztof, Martyna, Adam BAdam Be, Maksymilian B, Lena,  Amelia GPiotr, Adam H, Mikołaj, Stanisław, Wojciech, Julia, Wiktor, Malwina, Maksymilian M, Marta, Marta P, Laura, Marcjanna, Kewin, Amelia S

 ————————–

 KLASA III F

wychowawca: mgr Roma Kierstan

„ZÓŁWIKI” to MY

 

Ania ma 8 lat i mieszka w Zielątkowie. Ma dużo rodzeństwa: starszego brata i dwie młodsze siostry. Lubi jeździć konno i rysować. Oprócz szkoły mam bardzo dużo zajęć dodatkowych.

Nikodem bardzo lubi zwiedzać kraje, bawić się na świeżym powietrzu. Bardzo często ogląda filmy historyczne. Uwielbia matematykę i wszystko co z nią związane. Interesuje się kosmosem. Chce być dobrym kolegą i pomagać innym.

Patrycja we wrześniu skończy9 lat. Lubi rysować, malować i lepić z plasteliny. W wolnych chwilach bawi się z młodszą siostrą.

Olga ma 9 lat, mieszka w Golęczewie. Uczy się gry na klarnecie. Bardzo kocha swoją mamę. Często bawi się ze swoim kotem. Lubi jeździec na rolkach, desce i rowerze.

Milena chodzi do III klasy i ma 9 lat. Jej pasją to taniec i informatyka. Ma „bzika” na punkcie jednorożca. Lubi projektować i tworzyć najróżniejsze rzeczy.

Franek mówi o sobie, że jest miły, mądry, bogaty, pomysłowy i zaradny. Utalentowany jest w różnych sportach. Posiada bardzo dużo kolegów. Jest koleżeński i sympatyczny. Uczy się grać na pianinie i na skrzypcach.

Jasiu jest uczniem klasy III. Uwielbia i interesuje się militaria i historią II Wojny Światowej.

Adam jest w trzeciej klasie i ma 8 lat. Ma niebiesko – szare oczy. Jego wzrost to 136 cm. Uwielbia kolor niebieski. Lubi czytać książki, ogląda Netflixa. Bawi się z kolegami i odpoczywa na hamaku. Jego pasją jest jazda na rowerze i na hulajnodze. Jego ulubionych przedmiotem jest wychowanie fizyczne. Często przytula się do taty.

Cecylia we wrześniu skończyła 9 lat. Bardzo lubi zwierzęta – ma w domu psa i kota, Od czterech lat uprawia akrobatykę, a w tym roku zaczęła tańczyć HIP – HOP. Bardzo lubi sport. Ma dwóch starszych braci i oni też lubią sport. Bardzo lubi szkołę, bo ma tam super klasę i wychowawczynię.

Bartek interesuję się sportem, a szczególnie piłką nożną. Od 3 lat trenuje w piłkarskiej akademii RED BOX. W telewizji lubi oglądać żużel. Zawsze kibicuje Unii Leszno, która jest aktualnym drużynowym mistrzem Polski. Lubi czytać książki o tematyce podróżniczej. Przeczytał wszystkie książki z serii „Nela mała reporterka”. W wolnym czasie gra w PS4, pomaga tacie w ogrodzie i bawi się ze swoim kotem Olkim.

Paulina interesuje się lepieniem przedmiotów z gliny. Uwielbia jazdę wyczynową na hulajnodze. Interesuje się jazdą na snowboardzie.

Antoni skończył 9 lat, Jest wysoki ma 147 cm wzrostu i ciemno – blond włosy. Jest szczupły i wysportowany. Ma brązowe oczy, Bardzo lubi grać w piłkę i łowić ryby to jego pasja. Ma kotkę imieniem Lusi i to jego pupilka.

Agata ma 8 lat. Chodzi do 3 klasy w Golęczewie. Bardzo lubi spędzać czas ze swoim kuzynem Mikołajem. Interesuje się grami komputerowymi. Ma młodszego brata Nikodema, którym często się opiekuje.

Oliwia interesuję się malowaniem starych obrazów. Lubi zwierzęta i lubi lepić z plasteliny. Uwielbia Panią Romę i swoją klasę. Ma brązowy kolor oczu i często się uśmiecha. Lubi grać na flażolecie i na dzwonkach. Ogląda telewizję i w wolnym czasie jeździ na rowerze.

Ignacy ma młodszą siostrę, która ma na imię Pola. Skończył 9 lat. Jest piątym i najstarszym dzieckiem w klasie. W klasie mam 20 kolegów. Interesuje się elektroniką i budownictwem. W przyszłości chce zostać TWÓRCĄ.