rok szkolny 2023/2024

Już od dziesięciu lat wędrujemy z małymi Włóczykijami ze Szkolnego Koła Turystycznego szkoły w Golęczewie po najbliższej (czasem nieco dalszej) okolicy na terenie Wielkopolski, poznając wspaniałe miejsca naszej małej ojczyzny, obserwując cudowną przyrodę i ucząc się historii związanej z miejscem, w którym żyjemy.

Zależy nam nie tyle na zdobywaniu pieczątek i odznak turystyki pieszej po każdorazowym przemierzaniu kilku lub kilkudziesięciu kilometrów, ale przede wszystkim na spędzaniu wolnego czasu w ruchu, rezygnując z leniwego, sobotniego poranka;) Mamy też wielką frajdę z przebywania w doborowym towarzystwie koleżanek i kolegów z drugiej i trzeciej klasy szkoły w Golęczewie oraz opiekunów koła – pani Gosi, Julii i Doroty.

W roku szkolnym 2023/2024 wybierzemy się na sześć wypraw (w tym dwie rodzinne – harmonogram tu: https://chludowo.pl/regulamin-szkolnego-kola-turystycznego-wloczykij/, przy czym jedna z nich będzie rowerowa).

Będziemy zdobywać punkty na brązową odznakę ODKRYWCÓW TAJEMNIC poprzez rozwiązanie pięciu questów w trzech różnych miejscowościach – w Poznaniu (3), Obornikach(1) i w Kórniku (1).

Proponujemy zapoznać się ze szczegółowym regulaminem zdobywania odznaki na stronie: https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questyodznaka-odkrywcow-tajemnic/ , bo może znajdą się chętni, którzy skuszą się na rozwiązanie kolejnych zagadek questowych, by otrzymać poza brązową – również odznakę srebrną i złotą.

Warto wspomnieć, że wszystkie Odznaki Krajoznawcze PTTK „Odkrywców Tajemnic” zostały ustanowione przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Szamotułach wspólnie
z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Na koniec roku planujemy zebrać w sumie pięć skarbów (pieczątek), dzięki czemu zyskamy nie tylko nową wiedzę historyczną, odznakę, ale przede wszystkim ogrooooooomną satysfakcję z osiągniętego celu.

W naszym tegorocznym gronie Włóczykijów swoją przygodę kontynuują wytrwali i dziarscy uczniowie klasy IIIF – Antosia, Basia, Ala, Amelka, Weronika, Róża, Michał i Artur, a także nowy uczeń tej klasy – Oliver oraz dzielni uczniowie z klasy IIF, którzy zostali przyjęci do koła we wrześniu 2023 r.- Zuzia B., Zuzia Sz., Malwinka, Mateusz, Filip i Jeremi. 

Na zdjęciu – logo koła, zaprojektowane przez ucznia klasy IIF w 2016 roku – absolwenta naszej szkoły – Maksymiliana Kaźmierowskiego.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku, gdzie można obejrzeć galerię zdjęć ze wszystkich dotychczasowych wypraw ze Szkolnym Kołem Turystycznym od 2013 roku:   https://pl-pl.facebook.com/WloczykijGoleczewo