Golęczewo: „Zajączki” w czasie kwarantanny
2 kwietnia 2020
Czym jest autyzm?
2 kwietnia 2020
Golęczewo: „Zajączki” w czasie kwarantanny
2 kwietnia 2020
Czym jest autyzm?
2 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

Mama i tata uczą nas szacunku do pracy

Czas zdalnego nauczania, którym zaskoczyła nas koronawirusowa rzeczywistość przerwał realizację wielu szkolnych projektów, m.in.: tych realizowanych przy współpracy z rodzicami.
Zachęcam, powtarzając za głosem psychologów, do tego, aby nie tylko myśleć o złych stronach tej sytuacji, ale też zastanowić się, co dobrego może przynieść kwarantanna? Jacy po niej będziemy ? Jak zmienimy się na lepsze!


Część osób może teraz, wg. p. psycholog Katarzyna Kucewicz , „odzyskać” trochę czasu i przestrzeni na to, żeby zająć się sobą, żeby przemyśleć pewne sprawy i zwolnić. To, jak Państwo będą radzić sobie z lękiem, zależy w dużej mierze od Was samych, czyli od tego w jaki sposób zrozumiecie sytuację, która ma miejsce – tłumaczy psycholog.

Myślę, że projekt ,,Mama i tata uczą nas szacunku do pracy” polegający na spotkaniu rodziców z uczniami w celu przekazania informacji o swoich zawodowych, obowiązkach w wyjątkowej rzeczywistości można zrealizować w domu. Gorąco zachęcam, by wykorzystać wspólnie spędzany czas na przekazanie swoim dzieciom jak najszerszej wiedzy o Państwa pracy i zawodowej aktywności. Mama i tata mają teraz też szczególną okazje przyjrzeć się też szkolnej aktywności swoich dzieci.


Zachęcam nie tylko do wspólnego wykonywania zadanych przez nauczycieli ćwiczeń, ale też do pokazywaniu swoim dzieciom na czym polega Państwa praca. Zachęcam do wspólnego wypełniania domowych obowiązków. Gotowanie, obsługa pralki czy zmywarki mogą być znacznie przyjemniejsze, gdy robione są razem.
Czytałam, że poranne ścielenie łóżka praktykowane było przez wielu światowych przywódców jako znak, że są gotowi na przyjęcie sukcesu. Może powiedzcie o tym swoim dzieciom? Chętniej się zajmą tą czynnością.


Praktykujcie Państwo wdzięczność : proszę , dziękuję i przepraszam niech zagości w Państwa domach.
Iza Kachlicka , pedagog szkolny