Dzień dobry wiosno! – czyli przedszkolaki z Chludowa na koncercie.
26 kwietnia 2024
Chludowo: „W prawo czy w lewo?” Liski uczą się orientacji przestrzennej.
29 kwietnia 2024
Dzień dobry wiosno! – czyli przedszkolaki z Chludowa na koncercie.
26 kwietnia 2024
Chludowo: „W prawo czy w lewo?” Liski uczą się orientacji przestrzennej.
29 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Tydzień w Pustyni i w Puszczy

W Pustyni i w Puszczy to jedna z najbardziej znanych powieści dla młodzieży polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Książka opowiada o przygodach dwójki dzieci, Stasia i Nel, którzy w 1875 roku wyruszają na wyprawę do Egiptu z rodzicami. Ich podróż zostaje przerwana przez powstanie w Sudanie, a rodzeństwo zostaje porwane przez arabskich handlarzy niewolników. Akcja książki rozgrywa się w egzotycznych miejscach, pełnych egzotycznych zwierząt i roślin, a semicki prowadzi bohaterów do obserwacji egzotycznych zwyczajów, kultury i języka tubylców.

Gdy czytelnicy zanurzają się w opowieść o przygodach Stasia i Nel, trudno jest oderwać się od lektury. Dlatego też, jest niezwykle ciekawa i emocjonująca. Już pierwsze rozdziały powieści wciągają czytelnika w świat egzotyczny i pełen niebezpieczeństw, który czeka na naszych bohaterów. Czytelnik ma okazję przypomnieć sobie historię, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi zmagali się ludzie w czasach kolonializmu.

W ciągu tygodnia z książką W Pustyni i w Puszczy czytelnik zanurza się w egzotycznych sceneriach i przygodach bohaterów. Czytelnik ma czas na przeżywanie tej wspaniałej przygody, smakowanie jej emocji, obserwację zmieniających się charakterów bohaterów i poznawanie ich przemiany. Sienkiewicz umiejętnie buduje napięcie w powieści, co sprawia, że lektura jest niezwykła.

Uczniowie doskonale bawili się podczas zajęć dotyczących książki „W pustyni i w puszczy”! Przynieśli ze sobą rekwizyty doskonale wpisujące się w klimat tej przygody, co sprawiło, że lektura stała się jeszcze bardziej fascynująca. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności uczniów, lekcja literatury przerodziła się w niezapomniane doświadczenie edukacyjne.

Magda Burdzinska