Dzień Chłopaka w klasie 4b.
5 października 2022
Golęczewo: Podsumowanie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
5 października 2022
Dzień Chłopaka w klasie 4b.
5 października 2022
Golęczewo: Podsumowanie akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”
5 października 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo – WŁÓCZYKIJE: Gra terenowa na Cytadeli

Park Cytadela jest największym parkiem w Poznaniu, w którym nie ma czasu na nudę! Do XIX w. było to wzgórze winiarskie, przekształcone następnie w fort, główny element Twierdzy Poznań.  

To właśnie na Cytadelę udała się grupa Włóczykijów, aby w pierwszą sobotę października przeżyć prawdziwie harcerską przygodę.177 Poznańska Drużyna Harcerska BASZTA wezwała Włóczykijów na misję załogową Atira.

Utworzone ekipy szybko nadały sobie bajecznie, a nawet kulinarnie brzmiące nazwy: Kluski Śląskie, Astro – ludki, Gwiazdy, Gumowe Kaczuszki 😉

Celem eskapady było zebranie próbek gruntu planetoid i przywiezienie ich na Ziemię do zbadania. Zabrzmiało dość poważnie, ale dzielni uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego Włóczykij szybko uporali się z budową statków kosmicznych z ulubionych klocków lego.

Członkowie ekip „przelatywały” nad atrakcyjnymi terenami Cytadeli i po kolei realizowali zadania. Utracone siły zostały szybko zregenerowane ciepłymi zupami i pajdą chleba. Podniosłą chwilą była zbiórka, apel, odśpiewanie obrzędowej piosenki oraz wręczenie dyplomów z nagrodami.   

Włóczykije niedługo po raz kolejny będą mogli podziwiać uroki jesieni, ponieważ jeszcze w październiku udamy się do rezerwatu przyrody Gogulec.

Zapraszamy na naszą stronę: https://www.facebook.com/WloczykijGoleczewo

Małgorzata Golec

Dorota Polichnowska

Julia Żuberek

Serdecznie podziękowania kierujemy do: pwd Anny Lis – drużynowej 177 PDH, Pań: Małgorzaty Kaźmierowskiej, Aleksandry Hędrzak oraz Katarzyny Kachel – Sołtys Sołectwa Golęczewo za współfinansowanie gry terenowej.