Pierwszy dzień projektu Rodzina na szóstkę!
13 kwietnia 2018
Zbiórka makulatury!
16 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Spotkanie z poetką.

W ramach realizacji projektu ,,Rodzina na szóstkę”dziś klasa 4a realizowała działanie ,,Rozwijamy kulturę. Uczymy się dobrych manier” i na lekcji muzyki przyjęła niezwykłego gościa.

Pani Ewa Kulczyńska, mieszkanka Zielątkowa, poetka i autorka piosenek przedstawiła uczniom swój wiersz i opowiedziała o  potrzebie tworzenia, przelewania myśli i emocji na papier. Uczniowie mieli okazję wypowiedzieć się na temat wrażeń, które towarzyszyły im podczas deklamacji autorki, zadać pytania dotyczące warsztatu poety i wreszcie- zaśpiewać napisaną przez p. Ewę piosenkę.

Nasz gość obiecał, że po dokładnym przyswojeniu tekstu i melodii utworu przed uczniami otwiera się szansa nagrania go w profesjonalnym studio i , kto wie, ponieważ piosenka jest utworem zagrzewającym polską drużynę piłki nożnej do boju na Mistrzostwach Świata w Rosji, może nawet usłyszy ją sam Robert Lewandowski!

Kolejna próba śpiewu tej piosenki zapowiedziana została prze nauczycielkę muzyki p. Karoline Markowską na jutro- godz. 14.30.Serdecznie zapraszamy !