Mama i tata uczą nas szacunku do pracy
7 maja 2018
Baner ,,Rodzina na szóstkę!”
7 maja 2018
Mama i tata uczą nas szacunku do pracy
7 maja 2018
Baner ,,Rodzina na szóstkę!”
7 maja 2018
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Realizacja projektu „Warto mieć pasje”

Uczestnicy projektu "Warto mieć pasje"

Pasje i zainteresowania dzieci znakomicie wpływają na ich rozwój fizyczny, umysłowy, społeczny. Dają mnóstwo radości, pozwalają odreagować stres, budują pozytywną samoocenę, pewność siebie i silne poczucie własnej wartości. Ułatwiają również nawiązywanie relacji z rówieśnikami.

Pierwsza edycja projektu „Warto mieć pasje” cieszyła się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem. Po trzech latach, na przełomie marca i kwietnia 2018 r., postanowiłyśmy ponownie zachęcić młodych pasjonatów ze szkoły w Golęczewie do dzielenia się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. Wszystkie chętne dzieci mogły zaprezentować na forum grupy świetlicowej, czym się interesują i jak spędzają swój czas wolny. Prezentacje cieszyły się ogromnym powodzeniem, a uczniowie niecierpliwie oczekiwali kolejnych „występów”.

I tak w niedługim czasie w holu szkoły mogliśmy podziwiać wystawę przepięknych prac Leny Baranowskiej (klasa IIIF) – pasjonatki rysunku i malarstwa.

Jan Kozieł (klasa IF), którego hobby to militaria, przeniósł nas w tematykę wojskową, a jego opowieść zafascynowała nie tylko chłopców.

Dla Vadima Ostapchuka (klasa IIIF) żadnych tajemnic nie kryją numizmatyka i piłka nożna, a prawdziwy popis dał w czasie pokazu kickboxingu.

Ignacy Racewicz (klasa IF) przeniósł nas do krainy muzyki mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu młodego artysty.

Kolejną sportową pasję zaprezentował Maksymilian Kaźmierowski (klasa IIIF). Uczeń opowiedział  o własnych rekordach życiowych oraz wiele ciekawostek związanych z pływaniem.

Tymoteusz Kamiński (klasa IIF) to wielbiciel jazdy konnej. Zaprezentował zdjęcia i pokazał, w jakiej szkółce pogłębia swoją wiedzę i umiejętności jeździeckie.

Lidia Kołodzińska (klasa IIIF), dziewczyna o wszechstronnych zainteresowaniach, pochwaliła się wiedzą na temat zwierząt, głównie koni i kotów. Zademonstrowała liczne atrybuty jeździeckie i wytłumaczyła do czego służą.

Pasją Marii Hędrzak (klasa IIIF) są stare zamki, taniec i łyżwiarstwo. W okresie wakacyjnym zwiedza kolejne zabytki. Marysia dotarła już do wielu ciekawych miejsc w Polsce.

Amelia Stankiewicz (klasa IIIF)  – miłośniczka ceramiki – opowiedziała o lepieniu z gliny, lekcjach dodatkowych z ceramiki, na które regularnie uczęszcza oraz zaprezentowała własnoręcznie wykonane dzieła.

Książki, zwłaszcza o tematyce detektywistycznej są domeną Cecylii Łoś (klasa IF), która z wielkim zaangażowaniem i pasją mówiła o czytelnictwie.

Jan Polaszewski (klasa IIIF)  – pasjonat karate – ma na swoim koncie wiele sukcesów, a liczne dyplomy, medale i puchary, które zaprezentował są dowodem na to, że do naszej szkoły uczęszcza prawdziwy specjalista od sportów walki.

Dziewczyna z gitarą – Anna Mierzwicka (klasa IIIF) – z powodzeniem rozśpiewała grupę i udowodniła, że „muzyka jest dobra na wszystko”.

Dla Zuzanny Franczak (klasa IIF)  świat zwierząt nie kryje żadnych tajemnic. Uczennica opowiedziała o ciekawych i rzadkich gatunkach fauny, a z przedstawionej przez Zuzię prezentacji multimedialnej, mogliśmy się wiele  nauczyć.

Marcelina Domin (klasa IIF) to pasjonatka programowania i znawczyni programu Scratch Jr. Zaprogramowała już wiele filmików, a w świetlicy zawsze służy pomocą dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy! Nie lada wyzwaniem było przygotować wystąpienie, przemówić przed liczną grupą wymagających słuchaczy i dodatkowo zaciekawić. Niektórym udało się nawet „zarazić” pasją.

Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że w życiu naprawdę WARTO MIEĆ PASJE, a korzyści z tego płynące są nie do przecenienia i procentują w dorosłym życiu.

Małgorzata Bartyńska i Dorota Polichnowska