Moja najbliższa okolica…
19 czerwca 2022
Golęczewo: „Żabki” z wizytą na Uniwersytecie
19 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Nocowanie w przedszkolu

Tak długo oczekiwana noc w końcu nadeszła. „Żabki” czekały  na ten moment z wielką niecierpliwością. O czym mowa? Nocowanie w przedszkolu! W dniu 10 czerwca starszaki przybyły do przedszkola w Golęczewie późnym popołudniem, aby rozpocząć niesamowitą przygodę.

Dla niektórych było to tym bardziej wyjątkowa chwila, ponieważ pierwszy raz spali poza domem bez rodziców. 🙂

Całą „nocną przygodę” rozpoczęliśmy indiańskim przywitaniem. Dzieci we wcześniej przygotowanych pióropuszach „wędrowali po świecie”, w różnych miejscach przedszkola. Rozwiązywali ciekawe zagadki związane z danym krajem. Dowiadywali się ciekawostek o wybranych państwach. Na końcu całej „wycieczki” musieli odgadnąć tajemniczy kod i odnaleźć zagubiony skarb – „długopisy poszukiwaczy”.

Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu, kolacji jak i śniadania „pod chmurką”, a także oglądania przez teleskop księżyca (za użyczenie i obsługę sprzętu serdecznie dziękujemy naszym sąsiadom 😊).

Zwieńczeniem wszystkiego była projekcja bajek, popcorn oraz oczywiście spanie na leżakach i materacach. 🙂 Wszyscy do końca wytrwali i nockę przespali, a rano otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po weekendzie nie zabrakło wspomnień i dzieci jednogłośnie stwierdziły, że jeszcze nie raz chciałyby przeżyć taką przygodę. 🙂