Przedszkole w Chludowie
15 września 2021
Golęczewo: Dzień Kropki w przedszkolu w Golęczewie
17 września 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: „Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”

  Wrzesień w naszej szkole to nie tylko powrót do nauki i zabawy na przerwach oraz w świetlicy, ale również przypadająca w tym czasie Międzynarodowa Akcja Sprzątania Świata.

Na terenie naszego kraju odbywa się już po raz dwudziesty ósmy, bowiem rozpoczęła się w 1994 r.

Uczniowie szkoły w Golęczewie przystąpili do akcji z ogromną energią i zapałem, ponieważ temat ekologii i czystego środowiska jest im szczególnie bliski. Lubimy bawić się i wypoczywać pośród zielonych, wolnych od zanieczyszczeń łąk i lasów. Niestety, dookoła nas nie brakuje brudnych boisk i dzikich wysypisk.

Akcja zakończyła się zbiórką pełną takich „skarbów”, jak: butelki, pokruszone szkło, setki petów i mnóstwo puszek! Uczniowie znaleźli również zniszczone łyżeczki, części od roweru, słomki i maski.

Akcje ekologiczne to niepowtarzalne lekcje rozwijające szacunek do przyrody i uświadamiające, że troska o nią to priorytet każdego człowieka!

Zachęcamy do kontynuowania akcji i zgodnie ze słowami piosenki Wojciecha Młynarskiego:  „Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!”.

Więcej informacji na stronie: https://naszaziemia.pl/ssp2021/

Zerknij również na: https://swietlicowechwile.blogspot.com/2021/09/miedzynarodowa-akcja-sprzatania-swiata.html

Małgorzata Golec

Dorota Polichnowska