Dzień Babci i Dziadka- „Tygrysy”
12 lutego 2019
#NIEbądźTROLLEM
13 lutego 2019
Pokaż wszystkie

TYTUS LAUREATEM KONKURSU CHEMICZNEGO!

TYTUS LAUREATEM KONKURSU CHEMICZNEGO!

Tytus Korzeniewicz uczeń klasy IIIb uzyskał tytuł LAUREATA w przedmiotowym konkursie chemicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Z pewnością jest to historyczny moment również dla Zespołu Szkół im. o. M. Żelazka w Chludowie. Tytus jako pierwszy w historii szkoły zdobył tak wysokie miejsce z chemii. Tym samym jest on w gronie najlepszych chemików wśród uczniów w całym województwie wielkopolskim.

Tytus swoja przygodę z chemią zaczął już w klasie I, stawiając pierwsze kroki. Jego ciekawość poznawania procesów chemicznych prowadziły go przez kolejne etapy chemicznej przygody. W klasie I oraz II próbował swoich sił, biorąc udział w konkursach. Niestety bez awansu do dalszych etapów. Nie poddał się – tylko zaczął rozwiązywać jeszcze więcej zadań!

18 października 2018r. stanął przed ostateczną próbą – być albo nie być. Udało się! Awansował do etapu rejonowego konkursu chemicznego. Następnie 20 listopada 2018r. wywalczył awans do etapu wojewódzkiego osiągając znakomity wynik. 9 lutego br. na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza Wydział Chemii odbył się etap wojewódzki, gdzie toczyła się bitwa o każdy punkt. Tytus wygrał, zdobywając zaszczytny tytuł laureata!

Gratulujemy Tytusowi zdobycia zasłużonego tytułu i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych! Jesteśmy dumni!

Trzymamy kciuki za Tytusa i Kacpra, którzy w sobotę ponownie stoczą bitwę o tytuł. Tym razem z Królową Nauk – Matematyką!

Justyna Wieczorkiewicz