Szkolne Dni Kariery: spotkanie u mamy Lizy
21 czerwca 2022
Szkolne Dni Kariery z Malinową Królową
21 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Spotkanie z mamą Laury i Olka

W poniedziałek 20 czerwca uczniowie klasy 1a oraz 4b w związku ze Szkolnymi Dniami Kariery gościli nauczycielkę, panią Wice- dyrektor prywatnego przedszkola Elmo- mamę naszych uczniów, która cierpliwie odpowiadała na pytania uczniów dotyczących swoich codziennych zajęć zawodowych.

Dlaczego lubi ten zawód?

Każdy nauczyciel przedszkola mówiąc o tym dlaczego wykonuje ten zawód podkreśla, że lubi dzieci, cieszy ich widok uśmiechniętych twarzy maluchów, które recytują wierszyki oraz bawią się razem. Dumę przynosi im również zadowolenie dzieci, które prezentują rodzicom, czego nauczyły się w przedszkolu.O tym mówiła także pani Asia.


Czym się zajmuje w pracy ?

Jako nauczyciel przedszkola p. Asia dba o harmonijny rozwój dzieci. Pracuje z grupą ciekawych świata, pełnych energii maluchów, często więc sale przedszkola wyposażane są w nowe zabawki. Dzieci korzystają też z animacji poza budynkiem np. bawiąc się w ogrodników albo podróżując.Pani Asia oprócz wykonywania zadań dyrektora i menadżera uczy także języka angielskiego. Uczniowie klasy pierwszej mieli więc okazję, aby naszemu gościowi przedstawić się po angielsku!

Pani Asia podkreślała, że to co robi jest jej pasją, ale nie zawsze o tym wiedziała. Podkreślała jak ważna jest umiejętność rozpoznania swoich mocnych stron i zawodowych predyspozycji.

Co powinienem umieć nauczyciel przedszkola?

Wykonując ten zawód trzeba wiedzieć, jak prowadzić zajęcia dla dzieci, jak prowadzić zabawy ruchowe i taneczne, pomagać w dbaniu o higienę, jedzeniu posiłków, ubieraniu się.Trzeba znać prawo oświatowe i Kartę Nauczyciela, a także inne akty prawne.

Koniecznie trzeba kochać i rozumieć dzieci. Bardzo pomaga też umiejętność budowania odpowiedniej, życzliwej atmosfery. Taką właśnie udało się Pani Asi zbudować podczas prelekcji. Uczniowie klasy 1a zaśpiewali naszemu gościowi piękna piosenkę.

Dołączamy podziękowania od organizatorów Szkolnych Dni Kariery : za poświęcony naszym uczniom cenny czas !

Iza Kachlicka- pedagog

Ewa Hoffmann -psycholog

Źródło: https://mapakarier.org/