PRZERWA NA CZYTANIE
25 października 2022
Golęczewo: Włóczykije w rezerwacie Gogulec
25 października 2022
Pokaż wszystkie

Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła bierze udział w programie szkoleniowym online EduAkcji pt.: „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”. Z programu korzystają nauczyciele naszej szkoły. Jednak jego częścią jest także fragment specjalnie przygotowany dla rodziców. Dostęp do niego jest dla Państwa bezpłatny i trwa 12 miesięcy, tj. do końca października 2023. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu. Mogą Państwo wracać do materiałów w ciągu całego roku dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze dnia i w dogodnym miejscu, dysponując urządzeniem z dostępem do Internetu.

Kod dostępu dla naszej szkoły został Państwu wysłany w osobnej wiadomości poprzez e-dziennik.

 Zapraszam na stronę: TUTAJ

Kilka słów o poradniku

Przyglądamy się zagadnieniom, które pozwolą rodzicom na zrozumienie zjawisk przemocy i cyberprzemocy rówieśniczej, oraz konsekwencji jakie niosą dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi. Omawiamy kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy.

Rodzice otrzymają praktyczne wskazówki, w jaki sposób warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych. Dowiedzą się również jacy profesjonaliści i instytucje mogą ich wesprzeć w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Dzięki uczestnictwu:

  • Dowiedzą się Państwo, czym jest przemoc rówieśnicza, jakie są jej rodzaje i jakie konsekwencje niesie dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi.
  • Poznają kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
  • Przeanalizują, jak warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych. 
  • Dowiedzą się, jacy profesjonaliści i instytucje mogą wesprzeć Cię w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Polecam obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem.

Z poważaniem

Dyr. Krzysztof Antkowiak