Egzamin praktyczny na kartę rowerową
21 listopada 2021
Prace konkursowe IDIOM ART
21 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Pracowite tygodnie Samorządu Uczniowskiego

Niespełna miesiąc temu dobiegło końca głosowanie w wyborach przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Spośród 307 oddanych głosów aż 90 zdobył uczeń klasy VIII A Miłosz Rusinek, zostając tym samym nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. W Zarządzie Samorządu Uczniowskiego znaleźli się ponadto: Maksymilian Kulmiński, Martyna Kozłowska, Wojciech Hanelik i Małgorzata Kubiak.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego zebrał się już pięciokrotnie. Podczas spotkania z przewodniczącą Rady Rodziców panią Magdaleną Fórman omówiono plan działań na bieżący rok szkolny. W trakcie kolejnych zebrań zaplanowano między innymi udział Samorządu Uczniowskiego w obchodach Narodowego Święta Niepodległości i działania związane z finałem Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży (konkurs na najlepszą gazetkę tematyczną).

Dzięki energii i pracowitości członków Zarządu do pracy na rzecz SU udało się zaangażować wielu uczniów. Wśród nich wyróżnić należy Amelię Garncarek i Kornelię Maciorowską, które z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowały kotyliony dla uczniów i nauczycieli. W piątek 19 listopada, w dniu finału Kampanii 19 Dni, Martyna Kozłowska i Natalia Kasperek rozdawały uczniom naszej szkoły pomarańczowe wstążeczki będące symbolem akcji (przygotowane przez niezastąpioną Kornelię Maciorowską).

Niestety nie wszystkie plany SU udało się zrealizować. Dwa razy przekładano już I Turniej Piłkarski z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który być może stanie się I Mikołajkowym Turniejem Piłkarskim…