KONKURSY PRZEDMIOTOWE – ROK SZKOLNY 2021/2022 – ETAPY REJONOWE – WYNIKI

KONKURSY PRZEDMIOTOWE – rok szkolny 2021/2022 – ETAPY SZKOLNE – WYNIKI
11 lutego 2022
Zajęcia z trenerem nauki w klasie 6b
11 lutego 2022
Pokaż wszystkie

KONKURSY PRZEDMIOTOWE – ROK SZKOLNY 2021/2022 – ETAPY REJONOWE – WYNIKI

Czworo naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapów rejonowych kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, rozpoczęło batalię o cenne punkty brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich.

We wtorek 2 lutego br. odbył się etap rejonowy konkursu z języka polskiego. Uczennica klasy 8b, Katarzyna Mantaj, zdobyła 36 punktów i tym samym zakwalifikowała się do kolejnego, ostatniego etapu tego konkursu. Kasi oraz p. Natalii Stefańskiej serdecznie gratulujemy i życzymy owocnych przygotowań do etapu wojewódzkiego.

W czwartek 3 lutego br. odbył się etap rejonowy konkursu wychowania fizycznego. Niestety jedna uczennica nie mogła wziąć udziału w tym etapie ze względu na kontuzję. Drugi uczestnik, uczeń klasy 7a, Filip Bańka, koncertowo rozprawił się z zadaniami części praktycznej konkursu, za którą zdobył maksymalną liczbę punktów. Jednak część teoretyczna okazała się za trudna i Filip zdobył w sumie 50 punktów za obie części – a kwalifikacja do etapu rejonowego następowała po zdobyciu…51 punktów! Czasem 1 punkt może zaważyć o wszystkim! Na szczęście, Filip oraz inni uczniowie naszej szkoły mają szansę podejść do tego konkursu i pokusić się o zwycięstwo w przyszłym roku szkolnym. Powodzenia!

W poniedziałek 7 lutego br. odbył się etap rejonowy konkursu biologicznego. Doskonale przygotowana Małgorzata Kubiak, uczennica klasy 8a, skutecznie rozprawiła się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi zdobywając 37 punktów, co oczywiście kwalifikuje ją do etapu wojewódzkiego! Gratulujemy Małgosi i p. Danucie Śpiewak kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w marcowym etapie wojewódzkim.

Naszym uczniom i nauczycielom życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

W imieniu Dyrekcji, Monika Wołyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół.