Kochamy nasze Super Mamy!
26 maja 2023
Poszukiwacze skarbu
29 maja 2023
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Wycieczka do schroniska dla zwierząt w Skałowie

Zgodnie z założeniami autorskiego programu realizowanego w tym roku, w naszym przedszkolu, którego celem jest zbliżenie dziecka do świata przyrody, poprzez ukształtowanie właściwego – opiekuńczego – stosunku do roślin i zwierząt oraz poprawnego rozumienia roli i miejsca jakie zajmuje w przyrodzie człowiek, przedszkolaki wybrały się do Schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Głównym punktem wycieczki były zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat sposobów komunikacji zwierząt z ludźmi oraz nauczyły się prawidłowych zachowań w stosunku do psów. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzięki temu każde dziecko mogło w obecności psa i  wykwalifikowanego trenera wyćwiczyć odpowiednie reakcje i postawy w sytuacji spotkania z nieznajomym psem.

Dzięki uprzejmości gospodarzy, specjalnie dla przedszkolaków odsłonięto kulisy schroniska.  Zajrzeliśmy do pomieszczeń socjalnych, gabinetu weterynarza i kociarni. Sprawdziło się przekonanie, że poznawanie nowych miejsc od podszewki i zaglądanie w różne zakamarki to jest to, co najbardziej ekscytuje dzieci.

Wycieczka została poprzedzona zbiórką darów dla mieszkających tam psów i kotów. Hojność dzieci i rodziców naszego przedszkola przerosła oczekiwania wszystkich. Hol przedszkola został zapełniony licznymi puszkami, kocami, zabawkami, co pozwoliło na zaspokojenie potrzeb zwierząt na jakiś czas, za co w imieniu pracowników schroniska bardzo dziękujemy.

Agata Klementowicz

Magdalena Roszak

Anna Zbierska

Julia Żuberek