Golęczewo – świetlica: Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
9 lutego 2021
Golęczewo: „Narciarze” u Żabek
9 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: W Bałwankowie…DIY w wydaniu uczniów z klasy III F

Bałwanek – nieodłączny element każdej zimy. Gdy… jeśli tylko spadnie śnieg, świat pokrywa nie tylko biały puch, ale i okrągłe bałwany. Są małe, duże, dwu- i trzy-członowe. Rzadko już spotykamy takie z węgielkami zamiast oczu i marchewką zamiast nosa. I raczej nie oddajemy im swoich szalików. Ale niezależnie od wieku, wszyscy uwielbiamy je lepić.

Dawno nie mieliśmy TAKIEJ zimy. W czasie przerw każdego dnia mnożą się na szkolnym placu białe, śniegowe postacie, których niestety nie możemy zabrać ze sobą do domu.

Ale… można wykonać takiego bałwanka, którego nie tylko możemy postawić na parapecie w domu… dostarczy nam też mnóstwo radości i zabawy.

Skarpetkową postać można stworzyć w niezwykle prosty sposób. Białą skarpetkę z frotty wypełniamy ryżem, kaszą i grochem, ściągamy po środku nitką, dzieląc bałwanka na dwie części. Dekorujemy guzikami, wstążkami, koralikami. Dorysowujemy oczy i usta flamastrem. (szczegółowy 'przepis' na wykonanie można znaleźć m.in. na stronie: https://www.creativehobby.pl/Pomysl-na-balwanka-ze-skarpety-blog-pol-1606904684.html

Doskonałej zabawy przy tworzeniu!


Galeria bałwanków wykonanych przez dzieci z klasy 3F

DAP
DAP

Komentarze są wyłączone.