Golęczewo: „Żabki” na zajęciach Sensoplastyka(R)
2 grudnia 2021
Golęczewo: Mikołajkowe warsztaty artystyczne – Grawerowanie i złocenie bombek
6 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Przedszkolaki dla Ani

„Jesienny bieg po zdrowie. Przedszkolaki dla Ani.”

„Nie trudno być dobrym wystarczy tylko chcieć”. – to hasło towarzyszyło organizatorom i uczestnikom  „Rodzinnego, jesiennego biegu po zdrowie. Przedszkolaki dla Ani.”. 16 października 2021 r. w przedszkolu w Golęczewie miał miejsce rodzinny, charytatywny festyn. Celem imprezy była nie tylko integracja, ale przede wszystkim zbiórka funduszy na operację mieszkanki naszej wsi- Ani Karolewicz.

Gościem honorowym biegu była SAMA Ania Karolewicz z rodziną. 

Po oficjalnym powitaniu przedszkolaków i ich rodzin, piłkarze z Gminnego Klubu Sportowego Golęczewo przeprowadzili rozgrzewkę przed biegiem. Następnie wszyscy w duchu sportowej rywalizacji pod przewodnictwem naszej Ani przystąpili do pokonania wyznaczonej trasy.

Nad bezpieczeństwem czuwała niezawodna Ochotnicza Straż Pożarna z Golęczewa, a także ratownik medyczny.  Na mecie każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy medal, przypinkę oraz „Festynową Kartę obiegową”. Dalsza część odbyła się na terenie placu zabaw przedszkola, gdzie na gości czekały kramiki. Stanowiska z owocami, warzywami i zabawkami obsługiwały mamy przedszkolaków. Natomiast domowe przetwory można było nabyć u  „GolęczeWianek” z Koła Gospodyń Wiejskich, które również uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Największą atrakcją dla dzieci okazała się wata cukrowa przygotowana pod okiem taty Antosi, wojskowy samochód „Olaf” udostępniony przez rodziców Gabrysi i Asi oraz zabytkowy motocykl „Dniepr” taty Pani Julii.

Fundusze na rzecz Ani zbieraliśmy nie tylko do symbolicznych puszek oraz również za pośrednictwem terminali, udostępnionych przez Koło Gospodyń Wiejskich.   Dzięki hojności uczestników podczas festynu uzbieraliśmy 7292, 95 złotych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy z dobroci serca pomogli i zaangażowali się zarówno w przygotowania, przebieg
i czynności porządkowe.

Agata Klementowicz
Justyna Szymańska – Mikołajczak
Magdalena Roszak
Julia Żuberek