Golęczewo: „Kapitańska dyskoteka”
28 lutego 2019
Gazeta Sucholeska o Tytusie!!!
28 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Bezpieczny Internet: podsumowanie działań

5 lutego obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu – od tego dnia w naszej szkole odbyło się wiele profilaktycznych działań promujących zasady bezpiecznego  korzystaniu z  zasobów sieci:

Do rodziców oraz uczniów za pomocą dziennika elektronicznego oraz strony www szkoły wysłaliśmy informacje o akcji pozyskane z oficjalnej strony DBI.www.saferinternet.pl

Zaznaczyliśmy w tych komunikatach, że nasz udział w akcji jest uzasadniony obserwacjami i badaniami ankietowymi przeprowadzonymi w środowisku szkolnym.

Podkreślaliśmy ważną ideę tegorocznego  DBI : znaczenie  siły współpracy i że dlatego w tym roku odbywa się ono pod hasłem  „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! Do realizacji szkolnych działań zaprosiliśmy więc rodziców oraz policjantów z najbliższego komisariatu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy  jako szkolny Dzień Dobrego Słowa- uznaliśmy bowiem, że walka z hejtem jest dla nas priorytetowa. Pomogły nam w tym materiały promocyjne otrzymane od organizatorów ! Przed wejściem do szkoły pojawili się  uczniowie z ,, ulotkowym heppeningiem”, którego celem było przypomnienie o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Już od kilku dni nauczyciele prowadzili  tematyczne lekcje wychowawcze, na korytarzu przygotowano gazetkę a do rodziców poza ogólnymi założeniami DBI wysłany został filmik zachęcający do refleksji nad bezpieczeństwem wszystkich korzystających z zasobów sieci. W klasie 6b przeprowadzono warsztat pedagogiczny, w klasach 5a oraz 7a wychowawcy przeprowadzili ankiety.

Ankiety ,, Bezpieczny internet” przygotowano także dla  rodziców, którzy pojawili się na  wywiadówkach.

28 lutego Pani  sierżant  sztabowy Karina Rybak z Komisariatu Policji w Suchym Lesie spotkała się z uczniami klas 7b, 8a, 8b i 3 gim, aby z punktu widzenia jej profesji oddziaływać profilaktycznie  i przestrzegać naszą młodzież przed internetowymi pułapkami.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez IBE – Instytut Badań Edukacyjnych, dotyczących zjawiska hejtu w internecie.

Wszystkie działania związane z organizacją Dnia Bezpiecznego Internetu wpisały się  się w realizację Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły.

Iza Kachlicka – pedagog szkolny