Piramidy gimnastyczne.
27 kwietnia 2018
Mama i tata uczą nas szacunku do pracy
7 maja 2018
Piramidy gimnastyczne.
27 kwietnia 2018
Mama i tata uczą nas szacunku do pracy
7 maja 2018
Pokaż wszystkie

Ozłacamy Kasisi

Ozłacamy Kasisi to projekt, do którego nasza szkoła została  zaproszona przez p. Szymona Hołownię. Głównym celem tej akcji jest wsparcie dla afrykańskich sierot. My natomiast realizujemy działanie Rodziny na szóstkę  i promujemy wolontariat.

Kasisi to afrykańska wioska położona o  trzydzieści kilometrów Lusaki – stolicy Zambii , w której znajduje się największy sierociniec w Zambii.

O trudnej, pełnej wyrzeczeń pracy prowadzących ten sierociniec sióstr i wychowywanych w nim dzieciach możemy przeczytać na https://www.fundacjakasisi.pl/.  Znajdziemy tam również niezwykle motywujące wypowiedzi p. Szymona Hołowni  i  wspomnienia z  jego licznych pobytów.

Dla naszej szkoły został już stworzony indywidualny profil, co powoduje, że czujemy się bardzo wyróżnieni- jesteśmy na mapie jedną ze  wspierających inicjatywę  ZŁOTYCH  SZKÓŁ  w Polsce.

Od 7 maja w naszej szkole pojawią się oryginalne puszki, do której będziemy mogli wrzucać tytułowe ,, złoto”. Złote monety, czyli grosiki lub po prostu – polskie,, złote ” a każdym nominale.

Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę mogą również wpłacać datki bezpośrednio na konto fundacji: Bank BZWBK 33 1090 1883 0000 0001 2159 4519.

Aby kwota zasiliła nasz szkolną, wirtualną skarbonkę wystarczy  w tytule wpisać ,, Ozłacamy Kasisi” z dopiskiem Szkoła Chludowo.

Na drzwiach biura przełożonej sierocińca w Kasisi  wypisane są słowa Matki Teresy z Kalkuty: “In this life we cannot always do great things. But we can do small things with great love” – „W tym życiu nie zawsze możemy robić rzeczy wielkie, ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością.”

Tego właśnie chcemy nauczyć naszych uczniów przystępując do projektu.

Iza Kachlicka