Wizyta w OSP Chludowie
14 maja 2024
Golęczewo: Nikodem i jego wielka pasja!
16 maja 2024
Wizyta w OSP Chludowie
14 maja 2024
Golęczewo: Nikodem i jego wielka pasja!
16 maja 2024
Pokaż wszystkie

Chludowo: Zaczytane przedszkolaki.

Od 6 maja w przedszkolu świętowaliśmy tydzień książek. Dzieci każdego dnia przynosiły swoje ulubione książki, dzieląc się nimi z innymi przedszkolakami. Codziennie poznawaliśmy jedną z ulubionych, dziecięcych bajek czy opowiadań. Bardzo ważnym punktem tego tygodnia była wycieczka do biblioteki, gdzie dzieci dowiedziały się, jak należy założyć kartę czytelniczą, jak zachowywać się w bibliotece oraz co można w niej znaleźć.

Podczas tygodnia książki udało się zrealizować spotkanie z prawdziwym autorem książki. Pan Piotr Michoń spotkał się z przedszkolakami by porozmawiać o tym, jak powstaje książka, skąd bierze się na nią pomysł i o czym można pisać. To bardzo ciekawe spotkanie zainspirowało dzieci do stworzenia własnych książek obrazkowych w przedszkolu.

Na korytarzu przedszkolnym pojawiła się także przedszkolna biblioteczka, w której zarówno dzieci jak i rodzice mogli wypożyczać książki. Swoimi zbiorami podzieliły się nauczycielki pracujące w przedszkolu. Dzieci wykonały również zakładki do książek.