Rodzina na szóstkę!
6 kwietnia 2018
Młodzi eksperymentatorzy
9 kwietnia 2018
Rodzina na szóstkę!
6 kwietnia 2018
Młodzi eksperymentatorzy
9 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

WZRUSZENI I DUMNI…

Piękne słoneczne popołudnie rozświetliło błonie Jasnej Góry, tam właśnie rozpoczęło się nasze piątkowe spotkanie z Misjami, które tak ukochał nasz Patron…

Kapituła Nagrody im. o. Mariana Żelazka, postanowiła w roku setnej rocznicy Urodzin Patrona uhonorować wkład naszej szkoły w rozpowszechnianie dzieła tego Wielkiego Człowieka. Zostaliśmy nagrodzeni już w drugiej edycji przyznawania tej zaszczytnej nagrody, przed nami otrzymały  ją tak znamienite osoby i Fundacje  jak Anna Pietraszek dziennikarka i reżyser wielu filmów o misjach o. Mariana, która zwykła mówić, że jest jego duchowa córką, Zygmunt Cholewa działający 32 lata dla misji, oraz Fundacja „Redemptoris Missio” niosącą pomoc medyczną potrzebującym.

Tym bardziej nasze wzruszenie i duma rozpierają nas na myśl, że nasza szkoła została wpleciona w poczet tak zacnych dzieł i osób.

Uroczystość wręczenia statuetki miała miejsce i czas szczególny, bo oto znajdujemy się przed tronem Królowej Polski w gronie Przyjaciół Misji, w gronie tych którzy na co dzień spotykają się z potrzebującymi tego świata. Wśród nich nasza niepozorna szkoła, która w przepięknej i wzruszającej laudacji została wyróżniona i doceniona.

Odbierając tę przepiękną statuetkę w gronie innych nauczycieli, złożoną przez Prowincjała Zgromadzenia Księży Werbistów o. Eryka Koppe, na ręce pana dyrektora Krzysztofa Antkowiaka, czułam, że o. Marian uśmiecha się do nas z nieba, ale oczekuje, naszego dalszego zaangażowania w Dzieło Misji w Indiach. Zobowiązuje nas  do nieustawania w trudach i podejmowanie następnych  wyzwań, nie tylko związanych z daleką Puri, ale również z człowiekiem napotykanym co dzień w naszym życiu. Swoją misję odczytywał bowiem nie tylko jako pracę humanitarną, ale też jako wprowadzanie pokoju między ludźmi.

Ojcze, obiecujemy nie zawieść Twojego Ducha, oczekując na rychłą beatyfikację Twojej Osoby.

http://werbisci.pl/index.php/wiadomosci-polska/1900-wreczono-nagrody-im-o-mariana-zelazka-2018

Ewa Gramsch-Bazan