Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL
14 września 2016
Ruszają zapisy na taniec współczesny w szkole w Golęczewie
21 września 2016
Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym PENTEL
14 września 2016
Ruszają zapisy na taniec współczesny w szkole w Golęczewie
21 września 2016
Pokaż wszystkie

Wyniki ankiety- „odblaski”

7 września 2016 podczas szkolnych wywiadówek uczennice naszego gimnazjum przeprowadzały ankietę wśród rodziców dotyczącą wyposażenia ich dzieci w odblaskowe elementy.

W ankiecie wzięło udział 93 rodziców. Odpowiadając na pytania deklarowali czy są rodzicami ucznia szkoły podstawowej czy gimnazjum .

Wyniki przedstawiają się następująco : 29 % rodziców uczniów ze szkoły podstawowej  oraz ponad 60 % rodziców uczniów gimnazjum zadeklarowało, że nie wyposażyło jeszcze swojego dziecka w element odblaskowy.

Przypominamy, że w Prawie o ruchu drogowym istnieje od 2014 r. zapis  nakładający  obowiązek noszenia elementu odblaskowego przez  każdego pieszego (także dorosłego ) poruszającego się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym!

Przypominamy o tym mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczniów.

Specjaliści zajmujący się badaniem przyczyn wypadków i kolizji drogowych z udziałem pieszych informują, że dla przejeżdżających nieoświetloną drogą samochodów po zmroku pieszy widoczny jest z odległości 20 m. Gdy jest wyposażony w odblask- ta odległość może zwiększyć się aż do 300 m. To ważne- skoro średnia droga hamowania wynosi około 40 m.

źródło: ankieta(Chludowo, 7.09.16) oraz prawo.legoeo.pl

Przygotowała Iza Kachlicka pedagog szkolny oraz gimnazjalistki  Agata ,Dominika , Julia ,Ola