SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI 3-LETNICH – PRZEDSZKOLE W CHLUDOWIE
20 czerwca 2016
GOLĘCZEWO: II RAJD SSDP „ŚLADAMI MIESZKA I DĄBRÓWKI”
22 czerwca 2016
SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI 3-LETNICH – PRZEDSZKOLE W CHLUDOWIE
20 czerwca 2016
GOLĘCZEWO: II RAJD SSDP „ŚLADAMI MIESZKA I DĄBRÓWKI”
22 czerwca 2016
Pokaż wszystkie

WYCIECZKA DO PORONINA.

W dniach od 13 do 17 czerwca br. uczniowie naszej szkoły gościli w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie – w ramach wymiany międzyszkolnej. Celem wyjazdu było przybliżenie młodzieży tamtejszej kultury, tradycji, jak i historii regionu.

 

Pierwszego dnia uczniowie wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę po górach. Szlak prowadził od Kalatówek, przez Czerwoną Przełęcz, aż do Doliny Strążyskiej. Trasa nie była łatwa. Uczniowie musieli zmierzyć się z licznymi wzniesieniami czy wąskimi przejściami. Nagrodą za trudną drogę były przepiękne widoki, które można było podziwiać przez cały czas, jak i po zdobyciu Sarniej Skałki. Wieczór uczniowie spędzili na termach, gdzie czekało na nich wiele atrakcji, m.in. zjeżdżalnie czy jacuzzi.

 

Następnego dnia grupa wraz z przewodnikiem udała się do Morskiego Oka. Po drodze uczniowie słuchali opowieści związanych z Palenicą Białczańską oraz Wodogrzmotami Mickiewicza.

 

Ostatni dzień pobytu uczniowie rozpoczęli od udziału w I Paradzie Projektów Edukacyjnych w Gminie Poronin. Następnie udali się do Szkolnego Muzeum Historyczno – Regionalnego, gdzie oglądali wystawę zatytułowaną: ,,Każdy był kiedyś dzieckiem’’. Poznali tam ludzi zasłużonych dla miasta Poronin, tradycyjne stroje góralskie czy przybory szkolne, z których dawniej korzystano. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zakopanego, gdzie – dla uczniów – największą atrakcją był przejazd wyciągiem krzesełkowym, z którego mogli podziwiać walory krajoznawcze miasta i otaczające go góry. Pobyt zakończył się wspólnym występem z lokalną grupą artystyczną.

 

Natalia Kijek

 

Magdalena Karaś

 

Piotr Kmieciak