Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”
12 czerwca 2022
Fotorelacja z Konkursu Piosenki „Sing mit mir”
13 czerwca 2022
Konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”
12 czerwca 2022
Fotorelacja z Konkursu Piosenki „Sing mit mir”
13 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

V edycja Konkursu Piosenki „Sing mit mir”

10 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie odbyła się już V edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Sing mit mir”.

W atmosferę muzycznej rywalizacji wprowadzili nas uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Chludowie, którzy zaprezentowali klasami piosenki w języku angielskim. Stworzyli do nich fantastyczną choreografię, którą przygotowała z nimi nauczycielka języka angielskiego Pani Marzena Kiełczykowska.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do konkursu przystąpili uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych w Suchym Lesie i Chludowie. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV-VI SP oraz VII-VIII SP. Swoje talenty muzyczno-językowe zaprezentowało 14 uczestników, a sam konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

W przerwie między częściami konkursu, wystąpili utalentowani muzycznie i tanecznie uczniowie Zespołu Szkół w Chludowie umilając czas publiczności grą na trąbce, fortepianie oraz tańcząc balet.

Jury, w skład którego weszli: nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, Pani Marta Mikołajczak, Pani psycholog Ewa Hoffman, ze szkoły w Chludowie oraz absolwent szkoły w Chludowie, Hubert Stepka, oceniało wystąpienia pod względem muzycznym, językowym, choreograficznym, jak również osobistą interpretację utworu.

W kategorii klas 4-6 SP, zwyciężyła Maja Brzostowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, a II miejsce zdobyła Agata Rędzikowska również z SP nr 1 w Suchym Lesie. III miejsce zajął Kajetan Ohnsorge ze Szkoły Podstawowej w Chludowie.

W kategorii klas 7-8, I miejsce zdobyła Hanna Jędrasiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie, II miejsce wywalczyła Klaudia Dropik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, a miejsce III Weronika Dolata ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku.

Organizatorzy

Karolina Sommerfeld, Ewa Gramsch-Bazan, Łukasz Mierzwa