Golęczewo: Koncert „W hołdzie naturze”
31 października 2018
Ciekawie o rzeczach błahych
4 listopada 2018
Golęczewo: Koncert „W hołdzie naturze”
31 października 2018
Ciekawie o rzeczach błahych
4 listopada 2018
Pokaż wszystkie

W ŚWIECIE LEKTUR – Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT.

W październiku, zgodnie z rozkładem materiału klasy pierwszej, przenieśliśmy się w świat lektur, a gdzie ich szukać, jak nie w bibliotece.

Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w szkolnej bibliotece, gdzie p. Joanna Napierała zapoznała nas z regulaminem korzystania z biblioteki i księgozbiorem. Udało się nam również zobaczyć, jak dawniej i obecnie odnotowywane są wypożyczenie i zwrot książek.  Dzieci dowiedziały się , że oprócz książek, można znaleźć w bibliotece ciekawe czasopisma, a wszystko to będzie stało przed nimi otworem, gdy po poznaniu wszystkich liter, będą pasowani na czytelników.

Następnie udaliśmy się do mieszczącej się naprzeciwko szkoły biblioteki publicznej. Uczniowie z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem, po którym oprowadzała nas bibliotekarka – p. Zuzanna Rosiek.  Część  z nich była wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla części  była to pierwsza wizyta wśród prawie 20 tysięcy  książek.  Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował je  dział dla najmłodszych. Dowiedziały się również , co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Mieliśmy okazję zapoznać się  z księgozbiorem, dowiedzieliśmy się ponadto, według jakich  zasad książki podzielone są na działy i ustawiane są na regałach.

Każdy uczeń  wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do niej, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

Edyta Hącia