Golęczewo: Marzanna u Zajączków i Myszek
22 marca 2017
NOC W BIBLIOTECE
23 marca 2017
Golęczewo: Marzanna u Zajączków i Myszek
22 marca 2017
NOC W BIBLIOTECE
23 marca 2017
Pokaż wszystkie

Spotkanie z Superbohaterem

Dnia 9 marca w czwartek na lekcję zajęć artystycznych klasy IIA i IIB, czyli mojej -przyszła pani Marta Pera. Opowiedziała nam ona o swoim projekcie dyplomowym pt.: „Superbohater nie boi się igieł ”, z którego została stworzona wystawa prac plastycznych oraz komiks.

Na początku pokazała nam film, na którym zobaczyliśmy przebieg jej pracy z dziećmi ze szpitala onkologicznego, które na co dzień muszą walczyć z tak straszną chorobą jaką jest rak. Na filmie widzieliśmy także, jak wygląda technika artystyczna, którą pani Marta używała do stworzenia swoich plakatów na wystawę. Była to technika sito-druku, która mimo że nie jest bardzo skomplikowana, zajęła jej bardzo dużo czasu.

Dzieci z którymi pracowała to: Julia, Wiktoria, Bartek i Franek. Każde z nich miało przedstawić siebie jako superbohatera.

Na końcu pani Marta, wzorując się na ich pracach stworzyła swoje własne obrazy. Postacie bohaterów z jej prac zostały narysowane techniką komiksową.

Przed przyjściem pani Marty Pery na ostatnich zajęciach artystycznych nasze klasy również stworzyły swoje własne komiksy. Nasza pani pokazała je pani Marcie.

Czas na tych zajęciach szybko nam minął, gdyż nawet nie zorientowaliśmy się, że dzwonił już dzwonek na koniec zajęć. Bardzo podobało mi się to spotkanie, ponieważ zaciekawiła mnie technika jaką posługiwała się pani Marta do stworzenia prac. Przede wszystkim zobaczyliśmy, że takich bohaterów jak Julia, Wiktoria, Bartek i Franek jest wielu i możemy spotkać ich wśród nas bardzo często. Walczą oni ze straszną chorobą, której sobie nie wybierają.

Mam nadzieję że w naszej szkole będzie zorganizowanych więcej takich ciekawych spotkań.

Tekst-Matylda Rucińska

Bardzo dziękujemy Pani M. Siewkowskiej za pomoc w realizacji tego projektu.

Opracowanie: A.M.G