Dzień Edukacji inaczej.
16 października 2021
Dzień nauczyciela
17 października 2021
Dzień Edukacji inaczej.
16 października 2021
Dzień nauczyciela
17 października 2021
Pokaż wszystkie

Śląski Festiwal Nauki Katowice

W dniach 11-13 października uczniowie klas 7-8 SP w Chludowie wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu o nazwie Śląski Festiwal Nauki Katowice. Po wcześniejszym zgłoszeniu naszej szkoły do udziału w wydarzeniu, za pomocą linku do kanału telewizji festiwalowej, uczniowie mogli oglądać na żywo wykłady i pokazy naukowe.

Nauka to wszystko, co nas otacza i co poznajemy. Spotykamy się z nią codziennie. Nie zdajemy sobie sprawy, że jest obecna nawet w najbardziej prostych momentach naszego życia. Nauka to świadome dążenie do poszukiwania nowych rozwiązań, badanie zjawisk, szukanie odpowiedzi na różne zagadki otaczającej nas rzeczywistości. Nauka to nie tylko lekcja fizyki, chemii, geografii czy biologii, ale również udział w tego typu ogólnopolskim wydarzeniu popularnonaukowym.

Udział naszych uczniów w Festiwalu przybliżył im różnorodność zagadnień, którymi zajmują się współcześni naukowcy. Kto wie, może zainspiruje młodzież do samorozwoju, poszerzania horyzontów i pomoże w wyborze dalszego kształcenia.

Nasi uczniowie wzięli udział w wykładach na temat:

  1. Czy toksyczna metylortęć zabiła Dunkleosteusa? Tajemnica wielkiego wymierania sprzed 360 milionów lat.
  2. Nieoczywiste piękno satelitarnych obrazów zjawisk pogodowych na kuli ziemskiej.
  3. Sztuczna inteligencja – wczoraj, dziś, jutro.
  4. VR w perspektywie 60+.
  5. Tunele drogowe – niesamowite, choć ukryte pod ziemią (i nie tylko).
  6. Genial(ly)ne lekcje i gry.

Polecam uwadze „Naukowe zaczepki”, czyli pytania i krótkie odpowiedzi naukowców. Link poniżej. https://www.slaskifestiwalnauki.pl/naukowe-zaczepki

Magdalena Karaś