Ozłacamy Kasisi
17 maja 2018
Słownik pokoleniowy
20 maja 2018
Ozłacamy Kasisi
17 maja 2018
Słownik pokoleniowy
20 maja 2018
Pokaż wszystkie

,,Rodzina na szóstkę!” w radiu Emaus

Projekt Rodzina na szóstkę! został omówiony w radiu Emaus. Dziennikarzy zainteresowały nasze działania, o których na żywo opowiadała p. Izabela Kachlicka – koordynator projektu.

Redakcja najbardziej doceniła akcje z cyklu: Mama i tata uczą nas szacunku do pracy. Pani Iza opowiedziała o spotkaniach uczniów z rodzicami, którzy podczas lekcji opowiadali o zaletach i wadach swojej pracy.

Przypomnijmy, że do tej pory młodzież Zespołu Szkół w Chludowie spotkała się z tatą Henia (weterynarzem), Marty (inżynierem), a także mamą Dominika, która pomagała nam sadzić kwiaty przed szkołą. W najbliższym czasie uczniów czekają jeszcze spotkania z tatą Igora oraz mamą Stasia.

Co więcej, uczniowie klas VII byli na wycieczce w centrum logistyki Poczty Polskiej, gdzie na własne oczy zobaczyli, jak sortowane są listy, wysyłane i segregowane paczki.

Podczas audycji słuchacze mogli również wysłuchać relacji ze spotkania dzieci z psem wolontariuszem, zorganizowanym w kwietniu Dniu Zdrowego Śniadania, przeprowadzanych dla najmłodszych warsztatach chemicznych, projekcie przyrodniczym, którego celem jest wyhodowania pisklaków, czy nagraniu słuchowiska i hymnu projektu.

Wywiad z p. Izabelą Kachlicką przeprowadziła p.  Maria Łączkowska.

Dziękujemy za zaproszenie.

Izabela Kachlicka