„ PRZYRZEKAM BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SZKOŁY …”
Lekcja w kinie
24 października 2018
Sukces Weroniki!
26 października 2018
Lekcja w kinie
24 października 2018
Sukces Weroniki!
26 października 2018
Pokaż wszystkie

„ PRZYRZEKAM BYĆ DOBRYM POLAKIEM, DBAĆ O DOBRE IMIĘ SZKOŁY …”

Zgodnie z wieloletnią tradycją Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie, w okolicach 14 X – Święta Edukacji Narodowej, organizowana jest uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów na pełnoprawnych członków braci uczniowskiej.

W tym roku, po kilku tygodniach prób i przygotowań, 12 X o g. 11.00, w holu szkoły zasiedli zaproszeni goście :

– sołtys wsi Chludowo- p. H. Gramsch,

– wiceprzewodniczący Rady Gminy Suchy Las i jednocześnie wieloletni nauczyciel – p. Z. Hącia,

– proboszcz parafii Chludowo – o. R. Hoppe,

– Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz  przede wszystkim  rodzice,

aby towarzyszyć Pierwszakom w ich święcie.

Po powitaniu przez prowadzących uroczystość, udaliśmy się wraz z najmłodszymi uczniami w podróż po kartach albumu rodzinnego. Zobaczyliśmy ślub rodziców, pierwsze miesiące z życia dziecka, spacer z dziadkami czy pożegnanie przedszkola. Udaliśmy się również w muzyczną podróż po Polsce a na końcu dzieci wykazały się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Po zaprezentowaniu bogatego programu artystycznego, który pokazał, że dzieci zasługują na przyjęcie do grona uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie, złożyły one przyrzeczenie przed portretem Patrona.

Następnie zostały one pasowane na uczniów przez Dyrektora – p. Krzysztofa Antkowiaka a Proboszcz- o. Ryszard Hoppe poświęcił  tornistry i przybory Pierwszaków.

Po wysłuchaniu listu od swoich dzieci, rodzice ślubowali, że będą doceniać to, co w nich najlepsze i cieszyć się ich dzieciństwem.

Na zakończenie pierwszej części spotkania najmłodsi uczniowie przyjęli życzenia od przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego oraz starszych koleżanek i kolegów. Był to również czas na złożenie życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom administracji i obsługi szkoły z okazji nadchodzącego święta.

Druga część uroczystości miała miejsce na dziedzińcu szkoły, gdzie na pamiątkę  Pasowania oraz w hołdzie walczącym za nasza wolność, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego, z inicjatywy uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców został posadzony dąb PIERWSZAK, pod którym został umieszczony, opatrzony stosownymi podpisami, akt erekcyjny, upamiętniający ten wyjątkowy dzień.

Ostatnim punktem, gdy opadły już emocje i trema, był słodki poczęstunek w salach lekcyjnych, przygotowany przez rodziców, którzy wręczyli  swoim pociechom upominki umilające im naukę w szkole.

Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym rodzicom – w szczególności p. Marcinowi Wronowiczowi za przygotowanie Pierwszaka i miejsca do jego posadzenia oraz firmie PRZEMYSŁAW KOZAK FLO GARDEN za wsparcie finansowe.

 

Wychowawczynie klas pierwszych

Agnieszka Fidecka – Górka  i Edyta Hącia