Przerwa wakacyjna nie musi oznaczać przerwy od nauki angielskiego
Golęczewo: Pożegnanie klasy IIIf – Łobuziaków – Żółwiaków
29 czerwca 2020
Golęczewo: Zajęcia adaptacyjne
30 lipca 2020
Golęczewo: Pożegnanie klasy IIIf – Łobuziaków – Żółwiaków
29 czerwca 2020
Golęczewo: Zajęcia adaptacyjne
30 lipca 2020
Pokaż wszystkie

Przerwa wakacyjna nie musi oznaczać przerwy od nauki angielskiego

Wakacje są po to, żeby miło spędzać czas i robić tylko przyjemne rzeczy. To czas, kiedy nic nie musimy robić. I to jest właśnie najlepsze. Nie musimy. Możemy pouczyć się języka. 

Nauka języka powinna być przyjemnością. Wakacje to dobry czas na to, żeby przekonać się, jaki sposób nauki jest dla nas nie tylko najprzyjemniejszy, ale też najbardziej skuteczny. Tych sposobów do wykorzystania w wolnym czasie jest cała masa. Chciałbym dzisiaj zaproponować wam kilka stron internetowych, które pomogą rozwinąć umiejętność słuchania, a co szczególnie istotne, poprawią waszą wymowę.

  1. Talk English http://www.talkenglish.com
  2. BBC Learning English http://www.bbc.co.uk/worldservice
  3. Lets Talk In English http://www.lets-talk-in-english.com
  4. English Club http://www.englishclub.com
  5. British Council http://learnenglish.britishcouncil.org
  6. Real English http://www.real-english.com

Poza tym, możesz stwarzać sobie jak najwięcej okazji do mówienia w języku obcym. Znaleźć partnera do rozmowy (w realu albo online), rozmawiać z kimś z domowników (najlepiej wyznaczyć sobie określoną porę takich konwersacji), albo nawet rozmawiać ze sobą przed lustrem.

A oprócz tego – zmienić język w komputerze albo smartfonie, ustawić w radiu w samochodzie obcojęzyczną stację, znaleźć podcasty do słuchania podczas podróży… Opcji jest bardzo wiele.

Najważniejsze – postaraj się robić to, co sprawia ci przyjemność; słuchać, czytać, oglądać i mówić o tym, co cię interesuje. Wtedy nauka języka będzie tym, czym powinna być – przyjemną, satysfakcjonującą i inspirującą wakacyjną podróżą.