Pudełkowa Balladyna
22 października 2018
Spotkanie z Listonoszem- przedszkole w Chludowie
23 października 2018
Pudełkowa Balladyna
22 października 2018
Spotkanie z Listonoszem- przedszkole w Chludowie
23 października 2018
Pokaż wszystkie

PROJEKT NIEPODLEGŁA

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie dzieci,

w związku ze zbliżającą się 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Nasze Państwo, chciałabym zachęcić do współudziału w planowanych wydarzeniach na terenie szkoły, jak i poza nią. W najbliższym tygodniu do 5. listopada uczniowie klas V – VIII i klasy gimnazjalne proszone są o przekazanie p. Bartoszowi Nowickiemu lub p. Magdalenie Piosik:

  1. W formacie A4 prezentacja zdjęć członków rodzin z okresu 1918 – do lat 50 XX wieku. (dzieci dostały szczegółowe instrukcje). Oddanie plakatu równa się z ocena celującą z historii. Plakaty posłużą do wystawy „Niepodległa w rodzinnym fotoobiektywie”, wystawionej w holu szkoły.
  2. Każdy uczeń z klasy IV – VIII + gimnazjum zobowiązany jest do napisania „Listu do Ojczyzny” – rymowanka, wiersz w liczbie od 4-12 wersów, za które również otrzymują ocenę. Najlepsze prace zostaną przedstawione na uroczystym koncercie, który odbędzie się 9. listopada o godz. 18.30 w holu szkoły. Koncert jest kulminacyjnym punktem obchodów 100- lecia Niepodległości. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali: rodzice, uczniowie i nauczyciele i zespół „Droga Przymierza” Serdecznie zapraszamy na koncert Rodziny – niech połączy wszystkie pokolenia!
  3. listopada przychodzimy w strojach odświętnych z elementami barw narodowych. Około godz. 11.00 przejdziemy w Marszu Niepodległości ulicami Chludowa do popiersia Romana Dmowskiego, manifestując przywiązanie do Naszej Małej Ojczyzny. Uczniowie na lekcjach przygotowują symbole narodowe – flagi, kotyliony i.tp.
  4. Zachęcam do udziału w uroczystościach gminnych w dniach 10-11 listopada.
  5. Dla uczczenia tej znakomitej daty w szkole odbywają się konkursy:

– ortograficzny (p. Natalia Kijek) – załącznik dostępny na stronie internetowej szkoły;

– słowotwórczy (p. Monika Krysiak) – załącznik dostępny na stronie internetowej szkoły;

– kaligraficzny dla kl. I-III SP (p. Joanna Napierała) – przepisanie hymnu Polski – 1 zwrotka + refren;

– Realizacja międzynarodowego projektu edukacyjnego dla klas I-III SP „Piękna nasza Polska cała” (p. Agnieszka Fidecka – Górka)

  1. Wieczór filmowy – 16.11.2018r.  – filmy o tematyce patriotycznej, po uzgodnieniu z uczniami.

 

Jeżeli Państwo chcieli wzbogacić program o swoje własne propozycje, prosimy o kontakt z p. Magdalena Piosik – m.piosik@chludowo.pl

 

Przeminęło pokolenie, któremu dane było odzyskać niepodległość, my po 100 latach cieszymy się Niepodległą – przywróćmy ich pamięć, a naszym udziałem w obchodach dajmy wyraz miłości i odpowiedzialności za Ojczyznę.

 

Koordynator projektu Magdalena Piosik