Dzień Chłopca – „Tygrysy z Chludowa
1 października 2019
Wizyta w Pizzerii – „Tygrysy” z Chludowa
1 października 2019
Dzień Chłopca – „Tygrysy z Chludowa
1 października 2019
Wizyta w Pizzerii – „Tygrysy” z Chludowa
1 października 2019
Pokaż wszystkie

„ORYGINAŁY” SĄ WŚRÓD NAS…

Wielkie kino zaczyna się od małych kroków…to już trzeci krok. Film pt. „Oryginały”, to komedia krótkometrażowa, która swoją premierę miała 24 września w Zespole Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie. To  trzecia ekranizacja Stowarzyszenia Artystycznego „Twórczość Bez Granic”, wspierana przez Urząd Gminy i OPS w Suchym Lesie. Poprzednie ekranizacje, to: „Komórkowcy” oraz „Psiastoria”.

 Krocząc czerwonym dywanem witani przez dyrekcję, reżyserki oraz aktorów, dotarliśmy na premierę, która zgromadziła liczną widownię. Uroczystość rozpoczęły „sprawczynie” całego przedsięwzięcia p. Beata Bodzek i Joanna Napierała. W filmowy nastrój wprowadzeni zostaliśmy przez głównego aktora dyrektora Krzysztofa Antkowiaka. Filmowy klaps był sygnałem do projekcji filmu.

 Akcja filmu rozgrywa się w pewnej szkole, która wkroczyła w czas wielkich przygotowań do uczczenia stulecia szkoły. Co przygotować  na wielką galę, uroczystość tak wielkiej rangi? Czy wymagania i oczekiwania jakie narzucił dyrektor szkoły na pedagogów będą zrealizowane?  Cała społeczność szkolna tj. nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie opracowują program, który okazuje się niegodny tej uroczystości. Młodzież postanawia wziąć sprawy w  swoje ręce. Ale czy się uda?

 Tytuł filmu „ Oryginały” nawiązuje do tego, że niepotrzebni są wielcy artyści, wystarczy dostrzec talenty uczniów, ale także wkład naszych nauczycieli. Pedagodzy motywują młodzież, dostrzegają i zapraszają do współpracy. To oni właśnie wysyłają do naszych dzieci iskierkę inspiracji, zarażają pasją. Świetnie pokazane są relacje uczeń-nauczyciel, niezależnie od tego, że żyjemy w dobie komórek, internetu czy portali społecznościowych. Zawsze mówimy, że sztuka łączy pokolenia i tak jest w przypadku tego filmu. Widzimy tutaj wielopokoleniowość, historię szkoły, a także, ogromne zaangażowanie całej uczniowskiej społeczności wraz z dyrektorem szkoły w roli głównej. ?

Współtwórcami filmu jak w poprzednich edycjach są Bogdan Żyłkowski i Delfin Łakatosz, którzy jak zwykle byli nieocenionym wsparciem dla artystycznych przedsięwzięć w naszej szkole.

Po premierze filmu zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, gdzie mogliśmy podziwiać piękną wystawę obrazów autorstwa Marty, Izy i Małgosi Dybały. Dodam, że są to prace wykonywane przez uczennice naszej szkoły oraz ich mamę. Zachwyciły bardzo wielu gości nie tylko estetyką, walorami, ale także oryginalnością. Oprócz tego mogliśmy zerknąć na wystawę prac plastycznych pod hasłem „Stop nałogom”. Na ścianach natomiast prezentowały się  fotografie na których uwieczniono dotychczasowy dorobek artystyczny młodzieży.

Zapraszam bardzo serdecznie na film, ale także do tego, aby zapoznać się ze społecznością tej szkoły. Znajdą tam Państwo same “oryginały”.

Anna Jabłkowska

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zO4bUyHdomk