Golęczewo: „Żabki” i „Kreciki” witają wiosnę
31 marca 2019
Chludowo: Trzydzieste urodziny Elmera w Przedszkolu w Chludowie
1 kwietnia 2019
Golęczewo: „Żabki” i „Kreciki” witają wiosnę
31 marca 2019
Chludowo: Trzydzieste urodziny Elmera w Przedszkolu w Chludowie
1 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Zielątkowo: Niezwykła lekcja przyrody

W piątek 29 marca, grupa uczniów z Zespołu Szkół w Chludowie udała się do Zielątkowa na niezwykłą lekcję w plenerze.

Celem głównym wycieczki był udział w projekcie sadzenia drzew w ramach szkolnego projektu Mama i tata uczą nas szacunku do pracy, a jego organizacji podjął się Robert Korzeniewicz, tata naszego gimnazjalisty, zawodowo związany z Katedrą Hodowli Lasu na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W projekcie wzięli udział uczniowie z klasy 2a oraz 3f z naszej szkoły filialnej. To było pierwsze spotkanie uczniów golęczewskiej filii z koleżankami i kolegami z Chludowa. Ważnym celem tego wyjazdu była więc również integracja uczniów, którzy od września spotykać się będą na szkolnym korytarzu.

W Zielątkowie czekała na nas grupa profesjonalistów oraz  przygotowane do posadzenia ponad trzymetrowe drzewa (dwukrotnie, a może nawet trzykrotnie przewyższające wzrostem młodych leśników), wykopane koparką  doły, żwir, taczki, szpadle, łopaty, rękawice i ciężka gliniasta ziemia, którą należało wymieszać z bardziej urodzajną. Uczniowie przywieźli ze sobą młodzieńczą energię, entuzjazm oraz siły, które z każdą kolejną posadzoną lipą powoli ich opuszczały. Sadzenie drzew to ciężka praca!

9 wysokich lip drobnolistnych utworzyło przepiękną aleję, kolejną ozdobę i tak już wspaniałego placu rekreacji przy ulicy Sportowej.

Jak w każdym takim przedsięwzięciu, najważniejsze jest jednak to, co niewidoczne dla oczu. To jedno przedpołudniowe wydarzenie przygotowane było dużo wcześniej i jeszcze długo po naszym powrocie do szkoły trwały prace wykończeniowe.

Dyskretna pomoc dorosłych organizatorów pozwoli nam zapamiętać, że to my sami zasadziliśmy piękną lipową aleję i z pewnością wielokrotnie odwiedzając to miejsce, będziemy wspominać gościnność i pracowitość mieszkańców Zielątkowa oraz profesjonalizm organizatorów tego wydarzenia.

Dziękujemy panu Robertowi Korzeniewiczowi, który zaprosił do realizacji tego zadania  panią sołtys Reginę Roszczyk, pana Tomasza Sztolcmana oraz pana Romana Tecława, bez którego pomocy nasi uczniowie na pewno nie poradzili by sobie z trudami tej pracy!

Iza Kachlicka- pedagog szkolny