Koniec akcji: Wsparcie dla szkoły w Puri!
27 stycznia 2017
Wycieczka do Szreniawy
8 lutego 2017
Koniec akcji: Wsparcie dla szkoły w Puri!
27 stycznia 2017
Wycieczka do Szreniawy
8 lutego 2017
Pokaż wszystkie

Niezwykła lekcja patriotyzmu

W czwartek 26 stycznia w klasie IV b odbyła się niezwykła lekcja wychowawcza. W związku ze zbliżającą się rocznicą urodzin o. Żelazka rozmawialiśmy o jego życiowym dziele. Wielu uczniów miało bardzo ciekawe skojarzenia ze słowami AUTORYTET  i  WZÓR DO NĄŚLADOWANIA.

W szkole trwa właśnie akcja zbierania funduszy, które przez jednego z rodziców zostaną zawiezione  do Puri- do szkoły, którą założył i prowadził Patron naszej szkoły.

Uczniom przedstawiono również postać generała Janusza  Brochwicza -Lewińskiego ,,Gryfa”,  niesłychanie odważnego żołnierza, utalentowanego dowódcy  i wielkiego patrioty, który   walcząc w powstaniu warszawskim w  Batalionie „Parasol” dowodził legendarną obroną  Pałacyku Michla na Woli.

Po zaśpiewaniu piosenki powstańczej,, Pałacyk Michla” rozmawialiśmy o tym  czy hasło naszego patrona ,, Nie jest trudno być dobrym’’ oraz gen. Gryfa ,, Pamiętajcie o Polsce” jest dla nas ważne i  co my  możemy zrobić dziś  dla naszej ojczyzny, naszej rodziny, szkoły i klasy.

Na zakończenie lekcji zrobiliśmy wspólna fotografię, aby wpisać się w ogólnopolska akcję  ,, Pożegnajcie generała” i dać dowód , że także my chcemy, jak mówią słowa powstańczej piosenki  ,, pracować za dwóch”!

Tekst

I. Kachlicka