Policja odwiedziła uczniów klasy IVb
26 lutego 2017
Książkomania
27 lutego 2017
Policja odwiedziła uczniów klasy IVb
26 lutego 2017
Książkomania
27 lutego 2017
Pokaż wszystkie

,,..Naśladując patrona chcemy zmieniać świat na lepszy…”

Uczniowie gimnazjum w Chludowie licznie stawili się na spotkaniu organizacyjnym i inaugurującym działalność Szkolnego Koła Wolontariatu, które odbyło się w 21 lutego.

Działalność Koła będzie odbywała się w ramach Centrum Wolontariatu, które działa w naszej gminie pod patronatem Ośrodka Pomocy Społecznej. Pani Monika Koralewska, która prowadziła spotkanie opowiedziała uczniom trudnych zadaniach i ogromnej satysfakcji, jaką mają procujący dla innych.

Nasi uczniowie mają już duże doświadczenie w pracy wolonataryjnej. Współpracujemy z fundacją Redemptoris Misio, Hospicjum Palium czy  Fundacją Dr Clown. Zbieramy książki , przybory szkolne , okulary , bandaże czy nakrętki .Wspieramy uczniów szkoły w Puri, którą założył nasz Patron – werbista, o. Marian Żelazek .

Już w rocie przyrzeczenia uczniowie  deklarują :,,naśladując patrona chcemy zmieniać świat na lepszy” – a na co dzień widać, że słowa dotrzymują !

Powstanie Szkolnego Koła Wolontariatu jest bardzo wyraźnym wzmocnieniem działalności wychowawczej i profilaktycznej szkoły. Pierwsze spotkanie odbyło się w niedawno- a już za chwile, bo w marcu nasi wolontariusze będą mogli wspierać uczestników POZNAŃSKIEGO PÓŁMARATONU.

Pani Monika Koralewska z OPS już wkrótce przekaże  szczegóły pierwszej akcji  naszym uczniom oraz opiekunom: p.  Magdalenie Karaś , Joannie Napierale, Małgorzacie Torzyńskiej , oraz p. Bartkowi Nowickiemu.

Czekamy tylko na zwrot kontraktów podpisanych przez uczniów i ich rodziców!

Iza Kachlicka- pedagog szkolny