Jedzie, jedzie Naukobus!
3 października 2018
Zapraszamy na wystawę!
3 października 2018
Jedzie, jedzie Naukobus!
3 października 2018
Zapraszamy na wystawę!
3 października 2018
Pokaż wszystkie

Najważniejsze informacje na temat NAUKOBUSA

Najważniejsze informacje na temat NAUKOBUSA

1. Przyjazdy Naukobusa  są wspólnym projektem Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Nauka dla Ciebie.

2. Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości. Dzięki temu w naszych wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób.

3. Wystawa, która jeździ w Naukobusie jest zminiaturyzowaną wersją eksponatów, które na co dzień można oglądać w Centrum Nauki Kopernik.

4. W Naukobusie jest maksymalnie 20 mobilnych eksponatów, a dzieci mogą eksperymentować korzystając ze wsparcia edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.  W wystawie organizowanej w Zespole Szkół im. o. M. Żelazka w Chludowie będzie aż 18 mobilnych eksponatów.

5. W ten sposób udaje się nam dotrzeć z naszą ideą nauki przez eksperymentowanie do miejsc, w których raczej korzysta się z tradycyjnie planowanych lekcji.

6. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe uczniom,  nauczycielom oraz mieszkańcom poszczególnych gmin.

7. Zajęcia, które proponują edukatorzy przyjeżdzający Naukobusem, pozwalają dzieciom na stawianie pytań związanych z nauką, budzą ciekawość i zachęcają do uważnego obserwowania świata wokół i interesowania się różnymi dziedzinami nauki.

Justyna Wieczorkiewicz