The last day of exams has come!
20 kwietnia 2018
Golęczewo: spotkanie projektu czytelniczego „Pokojowość”
23 kwietnia 2018
The last day of exams has come!
20 kwietnia 2018
Golęczewo: spotkanie projektu czytelniczego „Pokojowość”
23 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Mannequin Challenge – nauka angielskiego w wydaniu klasy 3b SP

 

 

 

 

 

Co ma wspólnego manekin z angielskim? Jak to połączyć z wkuwaniem słówek? Jeżeli jesteście ciekawi, przeczytajcie co działo się u nas na lekcji angielskiego…

 

Nauka języka obcego nie zawsze przychodzi łatwo, zwłaszcza, jeżeli pani Jagoda zasypuje nas masą słówek. Uczymy się właśnie jak opowiedzieć o czynnościach dnia codziennego po angielsku… Get up, have breakfast, brush your teeth…Uff, jak to wszystko zapamiętać?  Na szczęście znaleźliśmy sposób na naukę. Odpowiedź jest prosta: Mannequin Challenge. Jest to wyzwanie internetowe, które polega na nakręceniu scenek, podczas których biorący w nich udział zastygają w pozach niczym manekiny.

 

Podczas piątkowych zajęć z języka angielskiego nasza sala zamieniła się w plan zdjęciowy, a my na 45 minut staliśmy się aktorami. Dzięki niezbędnym rekwizytom przyniesionym z domu – poduszkom, piżamom, sztućcom – wyglądaliśmy jeszcze bardziej profesjonalnie. Nasze zadanie nie było trudne – podzieleni na grupy prezentowaliśmy daną czynność, np. get up – wstawać, lub have breakfast – jeść śniadanie. Kiedy przyszedł czas nagrywania, zastygliśmy w miejscu, pani Jagoda chwyciła za aparat i zaczęła nas nagrywać. Jesteście ciekawi naszego Mannequin Challenge? Zapraszamy do oglądania!

 

Klasa 3b SP

 

J. Szarek-Jankowska