Golęczewo: Wizyta pracownika urzędu pocztowego w przedszkolu cz. 1 (5/6-latki)
31 października 2019
# szkoła pamięta
31 października 2019
Golęczewo: Wizyta pracownika urzędu pocztowego w przedszkolu cz. 1 (5/6-latki)
31 października 2019
# szkoła pamięta
31 października 2019
Pokaż wszystkie

Mama i tata uczą nas szacunku do pracy

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu Tydzień Umiejętności Zawodowych w październiku odbyło się wiele z zaplanowanych na cały rok działań o charakterze wychowawczym – ukierunkowanych na wzbudzanie zainteresowań zawodami i środowiskiem pracy.

W przedszkolach i szkołach Chludowa i Golęczewa odbyły się warsztaty pedagogiczne. Uczniowie spotkali się z terapeutką, policjantką i pracownikiem urzędu pocztowego. Odbyli wycieczki zawodoznawcze a ubiegłoroczni absolwenci opowiedzieli o trudach rekrutacji do szkół średnich.

Dzisiaj uczniowie klas ósmych mieli okazję spotkać się z informatykiem programistą – panem Dominikiem Dominem, tatą Marceliny z klasy 4b. Nasz gość opowiedział o swojej pracy oraz o różnych zawodach, które mieszczą się w pojęciu bycia informatykiem. Tłumaczył jak należy pokierować swoją ścieżką edukacyjną, by pójść w tym kierunku. Podkreślał konieczność znajomości języka angielskiego, matematyki oraz, co uznał za najważniejsze, trzeba umieć myśleć! Zachęcał do rozwiązywania zagadek logicznych, treningu kodowania i samodzielnego dochodzenia do sposobów rozwiązania problemów. Usłyszeliśmy, że mimo iż informatyka należy do nauk ścisłych, to jest w niej dużo miejsca na kreatywność, a projektant systemów informatycznych to niemalże artysta! Nie ma jednej ścieżki dochodzenia do zdobycia zawodu informatyka i programisty, ale niewątpliwie jest to praca dla ludzi, którzy kochają matematykę i są kreatywni.

Izabela Kachlicka