DZIEŃ DOBREGO SŁOWA :)
1 czerwca 2016
WSPIERAMY NASZĄ REPREZENTACJĘ !
7 czerwca 2016
DZIEŃ DOBREGO SŁOWA :)
1 czerwca 2016
WSPIERAMY NASZĄ REPREZENTACJĘ !
7 czerwca 2016
Pokaż wszystkie

MAJ – MIESIĄCEM KSIĄŻKI!

Dlaczego warto czytać książki? Tak brzmiało hasło przewodnie happeningu, który miał miejsce 24 maja na dziedzińcu szkoły. O tym, że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Aby zachęcić do czytania wszystkich uczniów, nawet tych, którzy stronią od książki, uczennice z kl. 3 gimnazjum przedstawiły powody, dla których warto czytać książki każdego dnia. Klasy nauczania zintegrowanego oraz kl. IV i V  przygotowały plakaty z hasłami zachęcającymi do czytania, które następnie zaprezentowali zebranym uczniom. Podczas przerwy można było wypełnić ankietę nt. czytelnictwa, oraz zaproponować działania zachęcające do czytania książek, które miałyby zostać podjęte w bibliotece szkolnej.

Zostały też ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów czytelniczych. W kwietniu odbył się konkurs dotyczący znajomości serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa M. Widmark, H. Willis. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ wzięło w nim udział 21 uczniów. Warto wspomnieć, ze w bibliotece szkolnej znajdują się wszystkie części „Tajemnic…”, które dotychczas się ukazały, a seria książek o małych detektywach znalazła krąg wiernych czytelników.

Wyniki konkursu – „Na tropie Lassego i Mai”

I miejsce – Patrycja Piaścik kl. 4b

I miejsce – Marcelina Piosik kl. 3

II miejsce – Małgorzata Kubiak kl. 2a

II miejsce  – Igor Gwóźdź  kl. 2a

III miejsce  – Weronika Blaszka kl.5b

Drugi konkurs, który odbył się na przełomie kwietnia i maja  – to „Książka na wiosnę”. Konkurs polegał na wykonaniu recenzji ciekawej książki w formie plakatu.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Urszula Kowalska kl. 5b

II miejsce – Zuzanna Kurasz kl. 4a

III miejsce – Julita Chojnacka kl.4b

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. A już dziś zachęcam uczniów do czytania książek oraz  do wzięcia udziału w kolejnych konkursach i akcjach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę szkolną.