Lustereczko powiedz przecie…czyli KTO jest odpowiedzialny za MOJĄ przyszłość.
Konkurs na najciekawszy różaniec
13 października 2021
Makiety Placu Broni
14 października 2021
Konkurs na najciekawszy różaniec
13 października 2021
Makiety Placu Broni
14 października 2021
Pokaż wszystkie

Lustereczko powiedz przecie…czyli KTO jest odpowiedzialny za MOJĄ przyszłość.

Na ścianie jednego z chludowskich szkolnych korytarzy pojawiła się dzisiaj tajemnicza instalacja. Tajemnicza…ale jednocześnie wiele mówiąca. Najciekawsze w niej jest to, że KAŻDY znajdzie w niej coś wartościowego dla SIEBIE i WŁASNEJ przyszłości…

Tablica zaprasza nas do poznania osoby, która jest odpowiedzialna za własne czyny, oceny, sukcesy, słowa, zdrowie, decyzje i przyszły zawód. I kto jest za to wszystko odpowiedzialny??? Kiedy podejdziesz do tej tablicy, w dowolnym lusterku, w które spojrzysz zobaczysz WŁASNE odbicie!

Oznacza to ni mniej ni więcej jak to, że KAŻDY z Was odpowiedzialny jest za SWOJE słowa i działania, SWOJE małe i wielkie sukcesy (ale czasem też niepowodzenia), SWOJE zdrowie i dobre samopoczucie, SWOJE wybory, SWOJĄ edukację oraz to KIM będzie w przyszłości!

Pamiętajcie! Słowa mają wielką moc…mogą to być słowa. które sprawią komuś radość…mogą to być słowa, które komuś sprawią ból. Tylko od Was zależy jakich słów będziecie używać. Każda decyzja, każde działanie pociąga za sobą konsekwencje. Czy zrobiliście dzisiaj coś dobrego dla innej osoby? Czy pomogliście komuś w potrzebie? Dobro powraca. Wasze zdrowie zależy tylko od Was. Zjedliście dzisiaj zdrowe śniadanie? Wasza edukacja zależy od Was. Odrobiliście zadanie domowe z matematyki? Powtórzyliście słówka na angielski? Droga przed Wami zależy od Waszych wyborów…

Czy mamy wśród naszych uczennic następczynie Marii Skłodowskiej-Curie, Igi Świątek, Tamary Łempickiej, Ireny Sendlerowej, Janiny Ochojskiej, Agnieszki Holland, Martyny Wojciechowskiej, Anity Włodarczyk czy Wisławy Szymborskiej?

Czy wśród naszych uczniów znajdzie się ktoś kto podąży śladami Roberta Lewandowskiego, Andrzeja Wajdy, Lecha Wałęsy, Fryderyka Chopina, Jurka Owsiaka, Mikołaja Kopernika, Roberta Kubicy, Ignacego Łukasiewicza, Mirosława Hermaszewskiego, Stanisława Lema czy Czesława Miłosza?

Na te pytania moi drodzy możecie odpowiedzieć sobie sami patrząc we własne odbicie na naszej tablicy…my nauczyciele jesteśmy przekonani, że KAŻDY z Was może dokonać wielkich rzeczy i być wspaniałym człowiekiem!

POWODZENIA!

Dziękuję bardzo Paniom Magdalenie Kowalskiej, Izabeli Kachlickiej i Natalii Stefańskiej za pomoc w realizacji tego projektu.
Monika Wołyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół w Chludowie.