Golęczewo: Międzynarodowy Dzień Żaby w przedszkolu
30 marca 2023
Legenda o Bazyliszku – film
30 marca 2023
Golęczewo: Międzynarodowy Dzień Żaby w przedszkolu
30 marca 2023
Legenda o Bazyliszku – film
30 marca 2023
Pokaż wszystkie

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Instalogik

Z przyjemnością informuję o sukcesie naszej uczennicy Marceliny Domin, która zdobyła tytuł laureata 2 miejsca na szczeblu ogólnopolskim (oraz najlepszy wynik w powiecie poznańskim) w konkursie InstaLogik.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Marcelinie.

Cytat ze strony InstaLogik.pl:

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

W trzeciej edycji Konkursu InstaLogik w roku szkolnym 2021/2022 wzięło udział 6420 uczniów z 965 szkół rozsianych po całej Polsce, z czego jedna trzecia uczy się w małych szkołach w gminach wiejskich. Dla większości z nich był jednym z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu „olimpijskiego” i pojęciem poprawności programu. Do finału dotarło 1739 uczniów. Konkurs jest pomostem pomiędzy matematyką a Olimpiadą Informatyczną Juniorów.

M.Karaś