Formularz zgłoszeniowy – J@ w internecie
7 stycznia 2019
J@ w internecie – opis szkoleń
7 stycznia 2019
Formularz zgłoszeniowy – J@ w internecie
7 stycznia 2019
J@ w internecie – opis szkoleń
7 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

J@ w internecie – informacje o projekcie

Gmina Suchy Las z sukcesem przystąpiła do programu grantowego pod nazwą J@ w Internecie. Jest to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych (25+), by w większym stopniu korzystały one z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Jesteśmy dumni, że Zespół Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie został realizatorem tego programu w gminie.

Program ten ma wyposażyć uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym, w następujących obszarach tematycznych:

  1. RODZIC W INTERNECIE – szkolenie adresowane do rodziców i opiekunów poświęcone jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci.
  2. MÓJ BIZNES W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.
  3. MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.
  4. DZIAŁANIE W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.
  5. TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ/BLOG – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.
  6. ROLNIK W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez Internet wnioski o dotacje na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe.
  7. KULTURA W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

Cykl szkoleń rozpocznie się w nowym roku, a zajęcia odbywać się będą w szkole w Chludowie, a jeśli zainteresowanie rozszerzy się na pozostałe miejscowości z gminy, planujemy także cykl szkoleń w jednej ze szkół w Suchym Lesie.

W szkoleniach mogą również wziąć udział osoby w żaden sposób niezwiązane z naszą gminą –prosimy rozpropagować tę ofertę wśród swoich krewnych i znajomych – jedynymi warunkami uczestnictwa w szkoleniach jest adres zamieszkania w województwie wielkopolskim oraz wiek uczestnika 25 +.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tym programem, proszę o zarejestrowanie się poprzez formularz: – KLIKNIJ TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie.

Monika Wołyńska, wicedyrektor Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie.