„Jak nie czytam, jak czytam”
13 czerwca 2019
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
14 czerwca 2019
„Jak nie czytam, jak czytam”
13 czerwca 2019
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
14 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

IV edycja Konkursu Piosenki „Sing mit mir”

7 czerwca 2019r. w Zespole Szkół im. o. Mariana Żelazka w Chludowie odbyła się już IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Sing mit mir”.

W atmosferę muzycznej rywalizacji wprowadził wszystkich gość specjalny – Zuzanna Babiak, charyzmatyczna wokalistka jazzowa, która wykonała piosenkę Ray’a Charles’a „Georgia on my mind”. Następnie, na scenie, również gościnnie, wystąpił poznański raper Esdobe, który zaraził wszystkich swoją energią sceniczną.

Podobnie jak w latach ubiegłych, do konkursu przystąpili uczniowie i uczennice ze szkół w Suchym Lesie, Biedrusku, Rokietnicy i Chludowa. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV-VI SP oraz VII SP – Gimnazjum. Swoje talenty muzyczno-językowe zaprezentowało 25 uczestników, a sam konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

W przerwie między częściami konkursu, wystąpili utalentowani muzycznie uczniowie Zespołu Szkół w Chludowie umilając czas publiczności grą na trąbce, fortepianie, werblu i flecie poprzecznym.

Jury, w skład którego weszła m.in. malarka i poetka z Suchego Lasu – Krystyna Czarnecka-Augustyniak, oceniało wystąpienia pod względem muzycznym, językowym, choreograficznym, jak również osobistą interpretację utworu.

W kategorii klas 4-6 SP zwyciężyła Julia Brzostowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie, a II miejsce zdobyła Alicja Muszyńska również z SP nr 1 w Suchym Lesie. III miejsce zajęła Urszula Nadolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie. Jury wyróżniło również Klaudię Dropik z SP nr 1 w Suchym Lesie.

W kategorii klas 7-8 oraz gimnazjum, I miejsce zdobyła Wiktoria Soroczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchym Lesie oraz Julia Bartyńska z Gimnazjum w Chludowie, II miejsce wywalczyła Marta Swędrzyńska ze Szkoły Podstawowej w Chludowie, a miejsce III ex aequo Julita Spottek ze Szkoły Podstawowej w Biedrusku oraz Zuzanna Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy. Jury wyróżniło też zespoły: Zofię Ankiewicz, Weronikę Spychalską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie, Martę Dybałę, Wiktorię Milczyńską i Zuzannę Bielejewską ze Szkoły Podstawowej w Chludowie oraz solistkę – Gabrysię Łopatkę ze Szkoły Podstawowej w Biedrusku. Specjalne wyróżnienie publiczności otrzymał zespół ze szkoły w Chludowie w składzie: Aleksy Pieszak, Stanisław Maćkowiak i Kamil Świerkowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

W tym miejscu, pragniemy szczególnie podziękować głównemu fundatorowi nagród: Radzie Rodziców oraz Dyrekcji Zespołu Szkół w Chludowie. Impreza ta swoją profesjonalną oprawę muzyczną zawdzięcza rodzicowi ucznia naszej szkoły, Panu Jackowi Kaczmarskiemu, który poświęcił dla nas swój wolny czas.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy, która odbędzie się w przyszłym roku.

Organizatorzy

Karolina Sommerfeld

Ewa Gramsch-Bazan

Magdalena Karaś

Anna Maria Gierczyńska

Łukasz Mierzwa