Wiersze o przyjacielu
24 września 2020
Konkurs plastyczny
25 września 2020
Wiersze o przyjacielu
24 września 2020
Konkurs plastyczny
25 września 2020
Pokaż wszystkie

Integracja klas czwartych :)

Początek roku szkolnego jest dla wszystkich ważnym i trudnym momentem, szczególnie dla klas czwartych. Nowe otoczenie, koledzy, nauczyciele, regulaminy, przedmioty w szkole wymagają od dzieci większego zaangażowania i wysiłku.
Wrzesień jest miesiącem, w którym uczniowie podejmują nowe wyzwania, związane choćby z trudem codziennego wstawania i systematycznego przygotowywania się do zajęć. Jednym z trudniejszych zadań jakie stoją przed uczniami jest powrót do funkcjonowania w grupie, komunikowania się z rówieśnikami oraz rozwiązywania konfliktów. Każda grupa uczniów tworząca we wrześniu klasę jest zespołem, który wymaga od nauczyciela podjęcia szczególnych zadań z zakresu integracji. Po spotkaniu integracyjnym z psychologiem szkolnym w zeszłym tygodniu, przyszedł czas na wycieczkę 🙂

Oto relacje uczestników z dzisiejszego ogniska w Zielątkowie:

Natalia Grabowska: „Dzisiejsza wycieczka była super zabawą. Miło spędziliśmy czas , mogliśmy poznać się bliżej, mam nadzieję, że niedługo to się powtórzy. bo było mega”.

Paulina Kluszczyńska: „Bardzo się cieszę, że mogłam poznać z bliska klasę 4b.
Bardzo fajnie się tam bawiłam. A najlepsza zabawa to podawanie sobie piłki i mówienia swoich imion.  Bardzo mi się to podobało że wszyscy byli uśmiechnięci”.                                                                                                     

Bartek Jagodziński : „Dzisiaj byłem na imprezie dla klas 4 i dla nauczycieli. Teraz opowiem o atrakcjach: był tam staw, piesek, ognisko, domek dla dzieci, dom, jadalnia, kuchnia i piaskownica. Wszystkich nas było 60. To była niesamowita przygoda”.

Oliwia Sobczak: „Na ognisku były klasy 4a i 4b. Także i nauczyciele. Były zabawy i atrakcje. Graliśmy w taką grę, żeby zapamiętać imion, bo nie do końca się dobrze znaliśmy. Wszyscy dobrze się bawili, skakali i krzyczeli. Grałam z innymi w UNO 🙂 Niektóre osoby jadły kiełbaski albo śniadanie ze szkoły. Od razu gdy przyjechaliśmy wypiliśmy wszystkie soki Tymbark smak jabłko, wiśnia. Przyszedł czas, że spotkanie integracyjne się zakończyło. Pożegnaliśmy się i wracaliśmy do domu. Te spotkanie było cudowne!!! Dziękuję za ten fantastyczny czas, spędzony ze wszystkimi 🙂 Pozdrawiam :)”.

Antoni Gośliński: „Dziś odbyła się pierwsza wspólna wycieczka -integracja klasy 4a i 4b z wychowawcami. Było bardzo fajnie. Wspólne zabawy, ognisko zbliżyły nas do siebie. Poznałem nowych kolegów i koleżanki. Mam nadzieję, że takich wycieczek będzie więcej, bo super się bawiłem”.

Weronika Modzelewska: „Dziś pojechaliśmy na wycieczkę. Pani wytłumaczyła nam zasady co wolno, a czego nie. Później mogliśmy się pobawić. Przynieśli ciasto, zjedliśmy. Graliśmy w grę przez którą się poznajemy. Było ognisko z kiełbaskami. Był tam domek i stawki w których pływały ryby. Po świetnej zabawie pojechaliśmy do domu. Na zakończenie dostaliśmy po batoniku”.

Ignacy Racewicz: „Wycieczka była fajna. Mieliśmy dużo atrakcji, np. piłka nożna, skakanki, a przez chwilę nawet skakaliśmy po balotach. Poznaliśmy się ze klasą 4 b. Dużo osób bawiło się w II Wojnę Światową, czyli  jedna drużyna rzucała piłkami do domku, a druga drużyna musiała odbijać piłki lub je zanieść do bazy. Kilka osób grało w uno, inni chodzili po ośrodku. Była tam również chatka w której przechowywaliśmy jedzenie. Ps. Zapomniałem o najważniejszym, czyli, że było tam ognisko, na którym smażyliśmy kiełbasę. Był jeszcze piesek”.


Bardzo dziękuję rodzicom za zaangażowanie i wsparcie 🙂