Dzień Dobrego Słowa
13 września 2018
14 września 2018
Dzień Dobrego Słowa
13 września 2018
14 września 2018
Pokaż wszystkie

HOLLYWOOD W CHLUDOWIE? TO NIE SEN!

Czerwony dywan, film, aktorzy, kwiaty, oklaski, gratulacje i w końcu sukces, bezsprzecznie kojarzą się z amerykańskim Hollywood. 11 września br. podobnie było w Chludowie – po czerwonym dywanie w holu Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka kroczyli podekscytowani goście witani przez p. Beatę Bodzek i p. Joannę Napierałę – nauczycielki a zarazem założycielki TEATRU BEZ GRANIC.

Po krótkim powitaniu sala lekcyjna zamieniła się w salę kinową i nadszedł czas na gwóźdź programu czyli projekcję filmu pt. „ KOMÓRKOWCY „. Reżyserami filmu są Bogdan Żyłkowski i Delfin Łakatosz a opiekę artystyczną sprawowały p. Beata i p. Joanna, które są również autorkami całego projektu. W role aktorów wcielili się uczniowie naszej szkoły.

Pokaz został nagrodzony owacjami na stojąco a na twarzach rodziców młodych aktorów malowała się duma i wzruszenie, czyli pełen sukces!

Następnie, przy kawie i pysznym domowym cieście, można było obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających pobyt TEATRU BEZ GRANIC na 39. Ogólnopolskim  Festiwalu Teatrów Młodych DZIATWA w Łodzi, w którym udział również był ogromnym sukcesem młodych adeptów sztuki filmowej i ich instruktorek. Spektakl pt. „ A niech to gęś kopnie” znalazł się wśród szesnastki widowisk teatralnych  zakwalifikowanych  spośród prawie 50 zgłoszeń  z całej Polski.

Spotkanie było również okazją do rozmów o szczegółach niełatwej pracy, jaką jest nakręcenie filmu i dalszych planach TEATRU BEZ GRANIC.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć zarówno filmowych jak i teatralnych. BRAWO KOMÓRKOWCY!

Edyta Hącia

Zdjęcia: Krzysztof Haduła