Talent i praca – to się opłaca
25 października 2023
Konkurs – Piękna sala
26 października 2023
Talent i praca – to się opłaca
25 października 2023
Konkurs – Piękna sala
26 października 2023
Pokaż wszystkie

Harcerze zapraszają

Dzień dobry! Czuwaj!

Z tej strony harcerze działający w ZSZP na os. Sobieskiego w Poznaniu. 25 października mieliśmy możliwość spotkać się z uczniami klas 3- 8 SP i powiedzieć im parę słów o harcerstwie. Mamy nadzieję, że spotkanie to zapadło dzieciom i młodzieży w pamięci i część z nich będzie miało chęć nas odwiedzić na zbiórkach harcerskich.

Zapraszamy do naszej drużyny wszystkie dzieci/ młodzież, które chciałyby przeżyć harcerską przygodę, która na pewno będzie wypełniona mnóstwem wrażeń!

KILKA SŁÓW O NASZEJ DRUŻYNIE:

177 Poznańska Drużyna Harcerska „Baszta” im. Stefana Czarnieckiego od 1985 roku działa na poznańskim osiedlu Jana III Sobieskiego. Jesteśmy drużyną koedukacyjną z dwoma pionami: harcerskim (dzieci w wieku 9-13 lat) oraz starszoharcerskim (13-16 lat). Współpracujemy z drużyną wędrowniczą (16-21 lat).

Część harcerzy z naszej drużyny uczęszcza do Zespołu Szkół Zakonu Pijarów, w którym to również mamy harcówkę. Należymy do Hufca ZHP „Piast” Poznań Stare Miasto, Chorągwi Wielkopolskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Zbiórki mamy co tydzień w piątki i zaczynamy je ok. 17.30. Część zbiórek odbywa się cała drużyną, a część osobno pionem harcerskim i starszoharcerskim. Standardowa zbiórka trwa 1,5 godziny. Co jakiś czas zdarzają się zbiórki dłuższe, kiedy np. wychodzimy na grę terenową. Dodatkowo niektóre wyjścia drużyny przypadają w soboty lub inne dni tygodnia (jeśli np. jest to jakieś ważne święto).

Tradycyjnie trzy razy w roku mamy wyjazdy weekendowe (biwaki) w okolicach Poznania, a podczas wakacji letnich mamy dwutygodniowy obóz, w którym śpimy pod namiotami i chłoniemy leśny klimat ;).

Przez cały rok harcerze doskonalą swoje umiejętności indywidualne i wyrobienie harcerskie poprzez zdawanie na sprawności, realizację wyzwań oraz indywidualnych prób harcerskich. Współpracują także w zastępach (kilkuosobowych grupach), w których grają, uczą się, realizują zadania i zawierają przyjaźnie.

Nasze działania opierają się na rozwijaniu wśród harcerzy wartości, takich jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. W naszej drużynie ważne są także nasze tradycje i obrzędowość, które odróżniają nas od innych drużyn i wzmacniają więzi w drużynie.

To co się u nas dzieje można także podejrzeć na naszym fanpage drużyny: https://www.facebook.com/177pdh

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY NA ZBIÓRKĘ:

3 LISTOPADA 2023 (PIĄTEK) W GODZ. 17:30- 19:30!


Informacje kontaktowe:

mail drużyny:  177pdh.piast@zhp.net.pl

Kontakt do drużynowej:

pwd. Anna Lis, mail: anna.lis1@zhp.pl, nr telefonu: + 48 723404410

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

Drużynowa 177 PDH „BASZTA”

pwd. Anna Lis