Golęczewo: I Dzień Wiosny
23 marca 2017
Wieczór filmowy
29 marca 2017
Golęczewo: I Dzień Wiosny
23 marca 2017
Wieczór filmowy
29 marca 2017
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Wyjazd na Eko-Forum

25 marca grupa Włóczykijów i Zuchów pojechała na XXII Targi Edukacyjne w Poznaniu, na których prezentowali się między innymi przedstawiciele różnych organizacji związanych z edukacją przyrodniczą oraz ekologiczną.

Ich wspólnym statusowym działaniem jest ochrona i kształtowanie środowiska naturalnego. Instytucje te podejmują działania zmierzające do uzupełnienia wiedzy zdobytej w szkołach, przy wykorzystaniu aktywnych metod edukacji ekologicznej.

Uczestnikom koła turystycznego temat przyrody i ekologii jest bardzo bliski. Uczniowie przypomnieli sobie sposoby segregowania odpadów, nazwali ptaki, owady i rośliny występujące w polskich lasach, utrwalili nazwy parków narodowych i krajobrazowych. Nie zabrakło informacji z dziedziny astronomii, a najwięcej emocji wzbudził bezpośredni kontakt z „pupilem” Palmiarni Poznańskiej – pytonem królewskim.

W trakcie zwiedzania targów mali przyrodnicy wykonywali liczne zadania nagradzane pieczątką na specjalnie przygotowanej karcie. Przy okazji dzieci wzięły także udział w warsztatach artystycznych, w czasie których wykonały barwne pisanki.

Wycieczka zakończyła się bardzo miłym akcentem, ponieważ każdy z nas wrócił do domu z wartościowym upominkiem.