Wybory do Samorządu Uczniowskiego
21 września 2016
Zebranie Rady Rodziców
27 września 2016
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
21 września 2016
Zebranie Rady Rodziców
27 września 2016
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Wycieczka do Teatru Animacji

20160922_09125922 września rano dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z Golęczewa wyruszyły na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym. Celem był Teatr Animacji mieszczący się w CK Zamek w Poznaniu. Dzieci miały okazję zobaczyć spektakl pt. „Calineczka”.

CALINECZKA – drobniutka dziewczynka – urodzona w pąku kwiatu – wędrująca w poszukiwaniu własnego świata, podążająca za głosem serca, za marzeniami , pragnieniami… Na motywach baśni Hansa Christiana Andersena powstał tekst i spektakl autorstwa Artura Romańskiego, opowiadający o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą , mało bystrym Ropuszysynem, zadufanym w sobie Hrabią Ąszczem, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką.
Każde spotkanie pozostawia w Calineczce ślad, ale nic nie zmienia jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów…
Przedstawienie musicalowe nasycone jest melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostium – podkreślający niepowtarzalny charakter każdej postaci – i efektowna scenografia czynią spektakl atrakcyjnym zarówno dla młodszej, jak i starszej widowni.  www.teatrnimacji.pl