Chludowo: Dzień Kobiet „Liski”
13 marca 2024
Golęczewo: Kolorowa ortografia o zawrót głowy mnie przyprawia…
13 marca 2024
Chludowo: Dzień Kobiet „Liski”
13 marca 2024
Golęczewo: Kolorowa ortografia o zawrót głowy mnie przyprawia…
13 marca 2024
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Wycieczka do Szreniawy

  Marzec to miesiąc, w którym dni są coraz dłuższe, słońce grzeje mocniej, a śpiew ptaków można usłyszeć od samego rana. I pomimo to, że trwa nadal kalendarzowa zima, przyroda budzi się do życia, a dzieci z największą radością wyjeżdżają poznawać świat!

 11 marca uczniowie klasy pierwszej wybrali się do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie.

Nie obyło się bez przeszkód  na drodze i po dwóch godzinach wreszcie dotarliśmy do celu.

Już na samym wejściu do muzeum mogliśmy podziwiać barwne, wiosenne dekoracje i wielkanocny wystrój sal.

Po uzupełnieniu kalorii i skorzystaniu z niezwykłej uprzejmości pracowników muzeum, ochoczo zabraliśmy się za malowanie gęsich wydmuszek. Mieliśmy przeróżne pomysły na niezwykłe pisanki, które wzięliśmy do domu.

Bardzo dużo dowiedzieliśmy się podczas przedstawienia w wykonaniu grupy „Dobry Teatr”.

Przypomnieliśmy sobie wielkanocne zwyczaje, zawartość koszyczka i symbolikę pokarmów zabieranych do święcenia w Wielką Sobotę oraz zatańczyliśmy z aktorami.

Najwięcej emocji wzbudził kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Podziwialiśmy różne rasy koni, małe kózki, owieczki, krowy, pisklęta, gęsi i…kota 🙂

  Wracaliśmy podekscytowani i naładowani pozytywną energią. Wycieczki rozbudzają ciekawość świata i poszerzają horyzonty! Nie na darmo powiadają – „podróże kształcą”!

Małgorzata Golec

Jolanta Wenc