Wycieczka klasy 7b do Muzeum Narodowego
26 lutego 2023
Chludowo: Spotkanie z dzwonnikiem z Notre Dame – przedszkolaki z Chludowa
1 marca 2023
Wycieczka klasy 7b do Muzeum Narodowego
26 lutego 2023
Chludowo: Spotkanie z dzwonnikiem z Notre Dame – przedszkolaki z Chludowa
1 marca 2023
Pokaż wszystkie

Golęczewo: „Wszystkie dzieci nasze są”

   Ostatni dzień karnawału, popularnie nazywany ostatkami, był planowanym terminem zabawy tanecznej dla uczniów szkoły w Golęczewie. Bal „Dzieci z różnych stron świata” zawierał przesłanie, że każde dziecko pragnie być kochane, chce czuć się bezpieczne i lubi się bawić. Uczestnicy imprezy zostali powitani przez Indiankę, która oczekiwała ich przyjścia w specjalnie na tę okazję rozstawionym tipi. Uroczyście obwieściła, że 21 luty do doskonały czas na zabawę i zaczęła się wielka parada strojów! Dzieci poznały zabawy z różnych stron świata. Miały okazję pobawić się (podobnie jak amerykańskie dzieci) w toczenie jajek drewnianą łyżką, czy w „polowanie na bizony”. Skakanie w workach jest to ulubiona zabawa dzieci kolumbijskich plantatorów kawy, którzy mają pod dostatkiem parcianych worków, w które pakują zebrane ziarenka. Również na polskim baliku spotkała się  z radosnym odzewem. Nie mogło  obyć się  bez konkurencji z Azji, do której wykorzystano pałeczki! Uczestnicy sprawnie i szybko przenosili kuleczki z waty do ustawionych wcześniej miseczek.

Uczniowie  klasy III: Emilia Kasperek i Tymoteusz Niklewicz w strojach ludowych  zaprezentowali przed publicznością  polskiego krakowiaka, za co otrzymali gromkie brawa. Odbył się również, wcześniej przygotowany i ćwiczony przez najstarszych uczniów w szkole pokaz tańca do popularnej i lubianej piosenki „Waka Waka”.

Układanie puzzli na czas z symbolem Paryża – Wieżą Eiffla, zabawa afrykańska z użyciem sygnalizacji świetlnej to również zabawy, w których dzieci z klas I – III ochoczo wzięły udział.

Na zakończenie balu wszyscy otrzymali jabłka, które podobnie jak dzieci z różnych stron świata, różniły się kolorem skóry i wyglądem. W środku jednak, podobnie jak popularne w Polsce owoce, są takie same. Wszystkie dzieci lubią się bawić i śmiać. Potrzebują być kochane przez rodziców oraz żyć w pokoju i przyjaźni!

Serdecznie dziękujemy Rodzicom klas I – III za wszystkie słodkości, owoce i napoje!

Małgorzata Golec